Tánc­ház Ar­chí­vum

Halmos Béla a táncházmozgalom első prímásaként kulcsfontosságú szerepet töltött be ennek a közösségnek az életében. A táncházmozgalom 25. évfordulóján ismerte fel, hogy a mozgalom létrejöttével és működésével kapcsolatos dokumentumokat össze kellene gyűjteni majd rendszerezni. 1999-ben a Magyar Művelődési Intézet munkatársaként hozta létre a Táncház Archívumot, amely 2001-ben integrálódott a budapesti Hagyományok Házába. A Halmos hagyaték 2014-ben került a Hagyományok Háza tulajdonába és megkezdődött a dokumentumok feldolgozása.

Szak­mai él­mény­nap egye­te­mis­ták­nak

A néphagyomány értékeiről, a hagyományközvetítés sajátos módszertanáról szól az idén harmadik alkalommal megvalósuló Szakmai (élmény)nap a Hagyományok Házában 2025. február 21-én, amelyen gyermekkultúra mesterszakos hallgatók vesznek részt. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Új ki­ál­lí­tás nyílt Folk Fashi­on cí­men

A Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című egyedülálló kiállítása révén igazán közelről ismerhetjük meg a magyar népművészet és a divat különleges, időtálló kapcsolatát.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!