Vi­rá­goz­ta an­no... vir­tu­á­lis ki­ál­lí­tás

Idén negyedik alkalommal hirdettük meg rajz- és alkotópályázatunkat a Hagyományok Háza Nyitott Műhelyében. Célunk, hogy a gyerekek vizuális alkotómunka közben egyes tájegységeken, mesterségeken keresztül megismerkedjenek a magyar népművészet motívumaival.

Nagy örömünkre rengeteg alkotás érkezett szerte a Kárpát-medencéből. A zsűri tagjainak, Zele Jánosnak, a Magyar Rajztanárok Országos Egyesülete tagjának és Ament Éva bútorfestőnek, a Hagyományok Háza oktatójának rengeteg fejtörést okozott 800 pályamunkából kiválasztani a legjobbakat.

A pályázat során születtek mesekönyvek, játékok és érdekes térbeli alkotások is, ezek mentén rendeztük be szűk válogatásból virtuális kiállításunkat. A rendhagyó formák új megoldásokat jelentenek a diákok motiválására, a népművészet kincseinek újszerű felfedezésére.

A tárlat első fele a bútorokról szól, majd továbblépve a motívumok egyéni, festői feldolgozása látható. Ezután eljuthatunk a játékok szobájába, ahol memóriajátékokat, társasjátékot, forgatható térbeli formákat láthatnak a látogatók. Válogatásunk a mesékkel zárul, amik a Hagyományok Háza honlapján megtekinthetők lapozgatható könyv formájában is.

Ajánlom minden látogatónknak, legyen az felnőtt vagy gyermek, hogy figyelmesen nézzen körbe szemével és fülével, és gyönyörködjön velünk együtt virtuális kiállításunkban!

Gratulálunk minden alkotónak!

 

Farkas Réka

a Nyitott Műhely vezetője

 

A köszöntő teljes szövege

 

 
Díjazottak:

🏆 Óvodás korosztály

🏆 Alsós korosztály

🏆 Felsős korosztály

🏆 Középiskolás korosztály

 

Mesekönyvek, sorozatok:

🕮 Bútorfestő János

🕮 A király ládája

🕮 A pacsirta meséje

🕮 Kormos István: A pöttyös zöld lovacska bátyja

🕮 Festés komáromi ládaminták felhasználásával

🕮 Falusi fényképésznél

🕮 Egy család története

🕮 A rikító madár

 


Támogatóink:

Sevella Zsuzsanna MART Egyesület (Tanuljunk népművészetül kurzus oktatója)

Napraforgó kiadó

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!