Gyöngy­élet a Man­di­ner­ben

Mandiner
A kiállításról

A Hagyományok Háza Gyöngyélet - Népi ékszer a 21. században című kiállításán a 20. és 21. századi népi iparművészek és designerek népi motívumok ihlette ékszerei láthatók, melyek a kortárs anyaghasználat interaktivitását és a népi motívumok mai reflexióját vegyítik. 

A cikkről

"Olyan, mint egy pici ékszerdoboz, mondjuk sokszor a szívünknek kedves helyekre, amelyek mint egy bájos kis mese őrzik magukban az örökkévalóság apró darabkáját. A Hagyományok Házában nemrég megnyílt Gyöngyélet kiállításra pedig legalább duplán használható ez a kifejezés. Egyrészt a téma, másrészt a különleges tér miatt: a népi ékszerek 20–21. századi tovább élését bemutató minitárlat a Budai Vigadó pinceszintjén kapott helyet." - További olvasáshoz ajánljuk Farkas Anita cikkét a Mandiner hasábjain. 

 

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!