Pász­tor­mű­ves­ség nyo­má­ban

Játékos kalandozás a Magyar Népi Iparművészeti Múzeumban

 

Első online múzeumpedagógia játékunk a pásztorok művészetének gazdag világába vezet be izgalmas, interaktív feladatokon keresztül. A pásztorság múzeumunkban fellelhető legszebb tárgyi emlékeit felsorakoztató párosítós, igaz-hamis, feleltválasztós és kirakós feladványokon keresztül aprólékosan szemügyre vehetjük a pásztorművészet remekműveit. Megtudhatjuk, milyen sokféle díszítőtechnikát alkalmaztak régen, és a kinagyítható fotóknak köszönhetően miniatűr pásztorjeleneteket csodálhatunk meg. Nemcsak a pásztorok művészetét ismerhetjük meg, hanem azt is, mire vigyázott a juhász, a gulyás, a kondás, a csikós, a munkája során milyen eszközökkel dolgozott és azokat mire használta.

A játék felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt izgalmas lehet, de a legszórakoztatóbb minden bizonnyal úgy lesz, ha közösen fejtjük meg a feladványokat.

Gyere pajtás, induljunk el, legyél Te is társunk!

(A teljes képernyős változatért a kép jobb fölső sarkában lévő piros nyilakra kell kattintani.)

Át­ad­ták az idei Kis­jan­kó Bo­ri-dí­ja­kat

A 2025-ben immár 31. alkalommal megrendezett Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázatra idén rekordszámú pályamű érkezett, 102 alkotó 409 munkája. A népi kézművesség egyik legrangosabb szakmai eseményének számító megmérettetés kiemelkedő színvonalon zajlott. A legkiválóbb pályaművek alkotói különböző kategóriákban – köztük Hagyományos Mesterremek és Modern Míves Termék – részesültek elismerésben.

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!