Pász­tor­mű­ves­ség nyo­má­ban

Játékos kalandozás a Magyar Népi Iparművészeti Múzeumban

 

Első online múzeumpedagógia játékunk a pásztorok művészetének gazdag világába vezet be izgalmas, interaktív feladatokon keresztül. A pásztorság múzeumunkban fellelhető legszebb tárgyi emlékeit felsorakoztató párosítós, igaz-hamis, feleltválasztós és kirakós feladványokon keresztül aprólékosan szemügyre vehetjük a pásztorművészet remekműveit. Megtudhatjuk, milyen sokféle díszítőtechnikát alkalmaztak régen, és a kinagyítható fotóknak köszönhetően miniatűr pásztorjeleneteket csodálhatunk meg. Nemcsak a pásztorok művészetét ismerhetjük meg, hanem azt is, mire vigyázott a juhász, a gulyás, a kondás, a csikós, a munkája során milyen eszközökkel dolgozott és azokat mire használta.

A játék felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt izgalmas lehet, de a legszórakoztatóbb minden bizonnyal úgy lesz, ha közösen fejtjük meg a feladványokat.

Gyere pajtás, induljunk el, legyél Te is társunk!

(A teljes képernyős változatért a kép jobb fölső sarkában lévő piros nyilakra kell kattintani.)

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!