Orá­lis ar­chí­vum

Orális archívum

A táncházmozgalom hajnaláról talán a leggazdagabb oral history dokumentáció Halmos Béla Orális Archívumában található, amely a Táncház Archívum részét képezi. Közel 15év alatt, 434 hangkazettányi, vagyis 243 interjút készített a mozgalom hőskorának jelentős alakjaival. Az Orális Archívumban található interjúkból néhány másolat is van, melyeket Halmos a készítőktől kaphatott. Ezek: Juhász Katalin, Dévai János, Vasvári Annamária, Borsi Ferenc, Virágvölgyi Márta. Ők azonban nem készítettek interjút erdélyiekkel, csak maga Halmos, ő is keveset, az anyag egészéhez képest.


Az oral history olyan módszer, amelynek a segítségével olyan interjút készíthetünk, amely tudatosan van megszervezve, célja pedig, hogy egy történeti jelentőségű esemény/eseménysorozat felidézésre kerüljön. Ezek az interjúk tulajdonképpen mélyebb beszélgetések, amelyeknél a kérdések csupán a témában való finom terelésre szolgálnak.

jelzetadatközlőmegjegyzés
Kz_001_002Tobak Ferenc zenész 
 
Tobak Ferenc II. rész zenész hiányzó kazetta
Kz_003Otsuka Nami japán táncos, táncházszervező [lsd. Kz_147] 
 
Kz_004Gál Iván az FMH volt igazgatója 
 
Kz_005Barta Anikó, Szűcs Imre, Brugos Sándor, Makai Zoltán nagyváradi táncházasok 
 
Kz_006Botos József  táncos, koreográfus és Gazdag Béla táncos, koreográfus  
 

 

WOM­EX: A vi­lág­ze­ne leg­na­gyobb ese­mé­nye

Múlt héten zajlott a WOMEX (WORLD MUSIC EXPO) vagyis a nép- és világzene legnagyobb nemzetközi eseménye Manchesterben, ahová összesen 2600 szakember érkezett 108 országból, köztük a Hagyományok Háza négy fős delegáltjai is, akik külön standon mutatták be az intézmény tevékenységeit a zeneipari szaktekintélyeknek.

 

Isz­tam­bul­ban a Ma­gyar Ál­la­mi Né­pi Együt­tes

A Tiszta forrás című előadásban Guessous Majda Mária „Mesi”, a Győri Balett és a Magyar Állami Népi Együttes közösen tiszteleg Bartók munkássága, valamint a török és a magyar kulturális kapcsolódások előtt. A Tiszta forrás október 15-én este Budapest után Isztambulban, az Atatürk Kulturális Központban is debütál.

Za­la­eger­szeg nép­mű­vé­sze­te is be­kap­cso­ló­dik

Az idei évben az egész országra kiterjedő kulturális programsorozat indult útjára 1100 éve Európában, 20 éve az Unióban címmel, amely abból az alkalomból született, hogy 2024. július 1-jével Magyarország átvette az Európai Unió Tanácsának soros elnökségét. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!