Gye­re­kek­nek

Nagyszüleink, dédszüleink öröksége, a népi játék, a néptánc, népzene és népmese ma az intézményes oktatás-nevelés és a közművelődés keretei között jelenik meg: az ének, a testnevelés, az anyanyelvi vagy a környezeti nevelés során alkalmazott hagyományos játékok ma ugyanazt a célt szolgálják, mint egykor: az életre nevelnek.

Fontosnak tartjuk, hogy a felnövekvő generáció megismerje és megszeresse a néptáncot, a népi játékokat, hagyományos kézműves tevékenységeinket. Ennek érdekében szervezünk családi és iskolai programokat, melyek a gyermek korosztályt szólítják meg.

 

 

A legkisebbeket péntek délutánonként várjuk szüleikkel, nagyszüleikkel az Aprók táncába, óvodás és iskolás csoportok számára pedig több ismeretterjesztő program közül is válogathatnak a pedagógusok a múzeumpedagógi foglalkozástól a színpadi előadsáokon kereszült komplex és rendhagyó iskolai napig, de tartunk rendhagyó tánc-, zene-, történelem- vagy irodalomórát külső helyszíneken is.

 

Óvo­dai, is­ko­lai cso­por­tok­nak

Óvodás és iskolás csoportok számára több ismeretterjesztő program közül is válogathatnak a pedagógusok a múzeumpedagógiai foglalkozástól a színpadi előadásokon keresztül a komplex és színházpedagógiai foglalkozásokig. 

Csa­lá­di prog­ra­mok

Fontosnak tartjuk, hogy a felnövekvő generáció megismerje és megszeresse a néptáncot, a népi játékokat, hagyományos kézműves tevékenységeinket.

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!