Ki­ha­ló mes­ter­sé­gek a szak­kép­zés­ben

A gyékény, szalma, csuhétárgykészítő képzés a Hagyományok Házában

 

A népi kézműves mesterségek oktatása elmélyült szakmai tudást és alapos módszertani felkészültséget igényel. A szakajtókötő, székkötő, szalmakalapvarró, gyékényszövő mesterek tudása a hagyományozódás megszűnését követően egy korábban nem létező, de ezeket a mesterségeket egybegyűjtő új szakképzésben él tovább. A Gyékény-, szalma-, csuhétárgykészítő képzést több évtizede indítja intézményünk, a végzett hallgatóink alkotókként, oktatókként viszik tovább, és emelik be a jelenbe megszerzett tudásukat.

Meghívott vendégeinkkel beszélgetve mutatjuk be a képzés indulását, a hallgatókkal közös gyűjtőutak eredményeit, és feltesszük azt a kérdést, hogy a megőrzésen túl hogyan hasznosulhat ma ez a tudásanyag.

 

Célcsoport

A népi kézművesség oktatása és a szakmai képzések iránt érdeklődők

 

Előadók

Legeza Márta, Szabó Erzsébet

 

Meghívott vendégek 

Kiss Tünde, Bárány Mária és Ferenc Rita  

 

Meg­je­lent a Kis fe­ke­te pá­lyá­za­ti ki­írás

A Hagyományok Háza ismét meghirdeti egyik legkülönlegesebb és leginspirálóbb pályázatát 2025-ben is: a Kis feketét! Ez a lehetőség olyan népi kézművesek, iparművészek, tervezők és designerek számára szól, akik a divat és a népművészet találkozásában szeretnének maradandót alkotni.

A Ma­gyar Ál­la­mi né­pi Együt­tes új éva­dot hir­det

A Magyar Állami Népi Együttes izgalmas, jövőbe mutató évaddal jelentkezik a 2025/2026-os szezonban. A hazai közönségre koncentrálva 10 különböző előadásból álló programsorozatot állított össze a Hagyományok Háza színpadára olyan jól ismert, nagy sikerű darabokból, mint a Naplegenda, a Kolozsvári piactéren vagy az Édeskeserű, miközben izgalmas, új bemutatókkal is várja a nagyérdeműt a társulat. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!