Te­rep­ku­ta­tás, tu­do­mány­kö­zi együtt­mű­kö­dés, ki­ad­vá­nyok

A Hagyományok Háza tudományos tevékenysége

 

A Hagyományok Háza sokféle tevékenysége összekapcsolja a folklór revival gyakorlatát és a néprajztudomány elméleti oldalát. Egymásrautaltságukat, a remélhető kölcsönös előnyöket nem lehet kellően hangsúlyozni. Az oktatás-képzés a néprajztudomány eredményeit segít közvetíteni, értelmezni, a gyakorlati szakemberek számára – kiemelten az oktatók, foglalkozásvezetők és programszervezők számára, ugyanakkor a kutatási eredményekkel is gazdagítja a szakmát. A szekcióülés ízelítőt ad a Hagyományok Háza néprajzi, tudományos tevékenységéből, az intézmény küldetésével összhangban a terepmunka, néprajzi gyűjtés terén végzett tevékenységeink, valamint a gyűjtés-rendszerezés-értelmezés hármasában megszülető kiadványok bemutatásával.

 

Célcsoport 

A néprajztudomány, alkalmazott folklorisztika iránt érdeklődő szakemberek

 

Előadók

Lauber Laura és dr. Agócs Gergely

 

Könyvbemutatók 

Klitsie-Szabad Boglárka, dr. Árendás Péter

 

Át­ad­ták az idei Kis­jan­kó Bo­ri-dí­ja­kat

A 2025-ben immár 31. alkalommal megrendezett Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázatra idén rekordszámú pályamű érkezett, 102 alkotó 409 munkája. A népi kézművesség egyik legrangosabb szakmai eseményének számító megmérettetés kiemelkedő színvonalon zajlott. A legkiválóbb pályaművek alkotói különböző kategóriákban – köztük Hagyományos Mesterremek és Modern Míves Termék – részesültek elismerésben.

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!