Te­rep­ku­ta­tás, tu­do­mány­kö­zi együtt­mű­kö­dés, ki­ad­vá­nyok

A Hagyományok Háza tudományos tevékenysége

 

A Hagyományok Háza sokféle tevékenysége összekapcsolja a folklór revival gyakorlatát és a néprajztudomány elméleti oldalát. Egymásrautaltságukat, a remélhető kölcsönös előnyöket nem lehet kellően hangsúlyozni. Az oktatás-képzés a néprajztudomány eredményeit segít közvetíteni, értelmezni, a gyakorlati szakemberek számára – kiemelten az oktatók, foglalkozásvezetők és programszervezők számára, ugyanakkor a kutatási eredményekkel is gazdagítja a szakmát. A szekcióülés ízelítőt ad a Hagyományok Háza néprajzi, tudományos tevékenységéből, az intézmény küldetésével összhangban a terepmunka, néprajzi gyűjtés terén végzett tevékenységeink, valamint a gyűjtés-rendszerezés-értelmezés hármasában megszülető kiadványok bemutatásával.

 

Célcsoport 

A néprajztudomány, alkalmazott folklorisztika iránt érdeklődő szakemberek

 

Előadók

Lauber Laura és dr. Agócs Gergely

 

Könyvbemutatók 

Klitsie-Szabad Boglárka, dr. Árendás Péter

 

Meg­je­lent a Kis fe­ke­te pá­lyá­za­ti ki­írás

A Hagyományok Háza ismét meghirdeti egyik legkülönlegesebb és leginspirálóbb pályázatát 2025-ben is: a Kis feketét! Ez a lehetőség olyan népi kézművesek, iparművészek, tervezők és designerek számára szól, akik a divat és a népművészet találkozásában szeretnének maradandót alkotni.

A Ma­gyar Ál­la­mi né­pi Együt­tes új éva­dot hir­det

A Magyar Állami Népi Együttes izgalmas, jövőbe mutató évaddal jelentkezik a 2025/2026-os szezonban. A hazai közönségre koncentrálva 10 különböző előadásból álló programsorozatot állított össze a Hagyományok Háza színpadára olyan jól ismert, nagy sikerű darabokból, mint a Naplegenda, a Kolozsvári piactéren vagy az Édeskeserű, miközben izgalmas, új bemutatókkal is várja a nagyérdeműt a társulat. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!