Ál­tal­ve­tő: Mo­hos Zsó­fia

Mohos Zsófiát, „Görbeország” fotográfusát az eltűnőben lévő paraszti világ 13 éves korában, Kisecseten érintette meg először. Azonnal a régi tárgyak gyűjtésébe kezdett, helyi múzeumot akart létrehozni. Nem sokkal később egy szerencsés véletlen folytán fényképezőgéphez jutott és azóta fotók segítségével folytatja a leletmentést.

„Kemény sorsokat látok, hallok, mélyre megyek a huszadik századba, a paraszti világ utolsó generációjának életébe. Mesélek egy olyan világról, amiből az értéket talán ki tudjuk még menteni, bepakolni a mi batyunkba, s tovább vinni..., És mesélek egy olyan világról, melynek egy részét talán jobb is örökre elfelejteni.” (Mohos Zsófia)

 

 

 

Kapcsolódó tartalmak:

Mohos Zsófia munkái

Instagram

MMA ösztöndíj

Engem viseletben temessetek el, mert apátok nem ismer meg, ha szűk szoknyában megyek a másvilágra (telex.hu) 

Kisecset

Kupuszina (Bácskertes, Vajdaság)

Rimóc
 

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!