Ál­tal­ve­tő: Mó­ga-Seb­ők Er­zsé­bet

Móga-Sebők Erzsébet tizennyolc évesen tette be a lábát a Vakok Iskolájába és gyógypedagógusként negyven éve ennek az intézménynek a munkatársa. A nagycsaládos gyógypedagógus-fazekas oktatótól, aki mindenemellett egy civil szervezet elnöke, megtudhatjuk, hogyan jut ideje minderre. 
A beszélgetés során elárulja, hogy a fenékszöget csak a fazekas vizsga után sikerült megtanulnia.
A fazekasság mellett vizuális nevelést is oktat. Ahhoz, hogy nem látó emberben a „virág képzet” kialakuljon sőt, még írókázni is megtanuljon, rendhagyó pedagógiai módszerekre van szükség.
Négykezest nem csak zongorán lehet előadni, hanem fazekaskorongon is.

 

 

 

A beszélgetéshez kapcsolódó tartalmak:

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!