XI­II. Or­szá­gos Né­pi Mes­ter­sé­gek Mű­vé­sze­te

A pályázat céljának megfelelően a látogatók gyönyörködhetnek a hagyományos népi iparművészeti ágakon (szőttes, hímzés, fazekasság, faragás) kívül rekedt, vagy kevéssé művelt kézműves- és háziipari tevékenységek hagyományait és technológiáit megmentő, megújító és tovább fejlesztő alkotásokban, amelyek a hagyományokat korszerű, új formában dolgozzák fel.

A kiállításban népi bútorművesek, festettbútor-készítők, bőrművesek, szűcsök, szűrszabók, kékfestők, fésűsök, kádárok, kulacskészítők, vertcsipke-készítők, mézeskalácsosok, vessző-, csuhé-, gyékény-, sás-, szalmatárgy-készítők, népi hangszer készítők, tojásfestők, gyertyamártók és a népi öltözetkiegészítő szakágak képviselői mutatkoznak be.

Virtuális kiállítás

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Ro­ma­ni De­sign

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Romani Design egy különleges ruhakölteményét és kiegészítőit is. A most nyíló kiállítás kapcsán beszélgettünk divatról, hitről, identitástudatról Varga Erikával, a Romani Design alapítójával, művészeti vezetőjével. 

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!