Tóth Sán­dor: BU­ÉK TÓT­HÉK – Há­la­adó élet­rajz szí­ne­zett li­nó­met­szet-ké­pes­la­po­kon, 1932-1980

A Tóth Sándor művészeti tevékenységének egyik legérdekesebb színfoltja az a kézzel átfestett újévi képeslap linómetszet-sorozat „BUÉK Tóthék” címmel, amit nagy következetességgel  (1932-1980 között) minden évben elkészített és ami egyedülálló a magyar, de bátran kijelenthetjük, az európai művészeti életben. Külön érdekesség, hogy a képeslapok elsődleges főszereplője Tamási Áron „Ábel-figurája”. A képeslapok témája nem volt független a nagy történelmi eseményektől, tehát egy vizuális kor- és családtörténet magas művészi kifejezőerővel. A kiállítás néhány kisebb-nagyobb méretű festménnyel, személyes tárgyakkal egészül ki, és a látogatót végig vezeti az életút legjelentősebb állomásain: Rimaszombat-Budapest-London - Berlin – Párizs - Pápa – Erdély - Amerika - Pápa 
Festői életművét olyan européer szemléletben tálalta, amely  kubisztikus expresszionista hatásokat hordozott és a legmodernebb art deco szemlélettel díszített. Az életmű: tematikájában szakrális, patrióta és messzemenőkig modern.

Virtuális kiállítás

In­ter­jú Both Mik­lós­sal

A Kultúra.hu munkatársa a nemzetközi viszonylatban is egyedülálló Folk_ME (Music Education) platform apropóján beszélgetett a Hagyományok Háza főigazgatójával.

Er­dély­ből Er­dély­be

Fehér Anikó Erdélyből Erdélybe című írását ajánljuk a Ritmus és hang blogon, mely Jávorszky Béla Kelemen László című életrajzi könyvéről és annak könyvbemutatójáról készült.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!