Ma­gyar­be­ce, 1994.02.01.

Aktuális húsvéti ajánlónk a Nagyenyed vidéki népzene egyik legsokoldalúbb képviselőjére, a Népművészet Mestere díjjal is kitüntetett, magyarbecei Szántó Ferencre irányítja a figyelmet.

A földműves hagyományokba beleszületett Feri bácsi családjában nagyon erősen jelen volt a zene szeretete. 12 évesen hegedülni és furulyázni tanult, majd testvéreivel később zenekart alapítva és nagy zenei repertoárt megszerezve kivívta a falu és a környék megbecsülését: számos lakodalomban, bálban keresztelőn nyújtott zenei szolgáltatást.

A gyűjtést 1994.02.01-én a Téka együttes tagjai készítették Marosdécsén. Bár Szántó Ferenc többrétű előadó, ez alkalommal a furulyajátéka került középpontba. A felvétel érdekessége, hogy sikerült rögzíteni az egyik legszebb öreges csárdás dallamot, egy a Húsvét másodnapi szokásokhoz köthető szövegrésszel. Hallgassák szeretettel!

Tovább a felvételhez

 

Még több gyűjtésajánló

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Ro­ma­ni De­sign

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Romani Design egy különleges ruhakölteményét és kiegészítőit is. A most nyíló kiállítás kapcsán beszélgettünk divatról, hitről, identitástudatról Varga Erikával, a Romani Design alapítójával, művészeti vezetőjével. 

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!