Ma­gyar­be­ce, 1994.02.01.

Aktuális húsvéti ajánlónk a Nagyenyed vidéki népzene egyik legsokoldalúbb képviselőjére, a Népművészet Mestere díjjal is kitüntetett, magyarbecei Szántó Ferencre irányítja a figyelmet.

A földműves hagyományokba beleszületett Feri bácsi családjában nagyon erősen jelen volt a zene szeretete. 12 évesen hegedülni és furulyázni tanult, majd testvéreivel később zenekart alapítva és nagy zenei repertoárt megszerezve kivívta a falu és a környék megbecsülését: számos lakodalomban, bálban keresztelőn nyújtott zenei szolgáltatást.

A gyűjtést 1994.02.01-én a Téka együttes tagjai készítették Marosdécsén. Bár Szántó Ferenc többrétű előadó, ez alkalommal a furulyajátéka került középpontba. A felvétel érdekessége, hogy sikerült rögzíteni az egyik legszebb öreges csárdás dallamot, egy a Húsvét másodnapi szokásokhoz köthető szövegrésszel. Hallgassák szeretettel!

Tovább a felvételhez

 

Még több gyűjtésajánló

Tán­co­sa­ink is­mét Er­dély­ben

A Magyar Állami Népi Együttes június 21-én Erdélybe indul. A négynapos előadássorozat Marosvásárhelyen kezdődik, Kolozsváron és Székelyudvarhelyen folytatódik, és az utolsó állomása Nagyvárad. 

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!