Ma­gyar Ál­la­mi Né­pi Együt­tes fo­tó­ar­chí­vu­ma 1951 - 2003

A Magyar Állami Népi Együttes archívuma a könyvek, sajtódokumentumok, plakátok, színlapok és egyéb kisnyomtatványok mellett egy hatalmas videó-és fotóanyagot is felölel az együttes 1951-es alapításától a 2000-es évek elejéig.

Előadás-és próbafotók, portrék, zsánerképek, sajtómegjelenéshez, színlapokhoz és óriásplakátokhoz készült felvételek egyaránt megtalálhatók a jelenleg mintegy 5000 képből álló gyűjteményben, mely folyamatosan bővül.

Ebben a kis ízelítő válogatásban olyan neves fotográfusok munkái is láthatók, mint Korniss Péter, Kanyó Béla, Friedmann Endre, Mezey Béla, Bartal Ferenc, Falus Károly.

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!