Já­ték­tól a mes­ter­sé­gig 2020

A Hagyományok Háza hivatásának tekinti a tárgyalkotó népművészethez kapcsolódó szakmai képzés fenntartását és annak minél szélesebb közönség számára a részletes bemutatását. 

Virtuális kiállítás

Minden év őszén vizsgáznak a csipkekészítő, nemezkészítő, népi bőrműves, kosárfonó, szőnyegszövő és gyékény-szalma-csuhé tárgykészítő OKJ szakképzésre járó hallgatóink. Kiállításunk az idei évben végzett hallgatóinak kézműves remekeit mutatja be. Tárlatunkon egyaránt található első és másodéves hallgató év közben elkészült alkotása, illetve a vizsgaremekek. A nagyszabású tárlaton a két éves tanfolyami alkotások mellett láthatóak a népi játszóházvezetői tanfolyamon készült legkiválóbb alkotások is, melyek tovább színesítik a látványt, de helyet biztosítunk az akkreditált képzések résztvevőinek is a bemutatkozásra. Kiállításunkon régi hagyományainkra épülő, mai tárgykultúránkba illeszkedő használati tárgyakkal, viseletdarabokkal, játékokkal és más érdekes alkotásokkal találkozhatnak az érdeklődők.

Jelen kiállítás a Hagyományok Háza kézműves tanfolyamain készült tárgyak megújuló hagyományát kívánja bemutatni és arra is választ ad, hogy miképp marad élő és hogyan tud megújulni a néphagyomány. A kiállítás bemutatja azokat a különleges kézműves technikákat, melyek egy mai darab részei lehetnek, és amelyek szükségesek a hagyomány továbbéléséhez is. A tárlaton a számos magas technikai megvalósítással elkészített tárgy mellett megtekinthetők az akkreditált tanfolyamokon készült munkák is, amelyeken keresztül betekintést nyerhetünk az alkotási folyamat különleges világába, a kezdetektől a kifogástalan minőségű alkotásig. Egyszerre vannak jelen kiállításunkban a tárgymásolatok illetve a tovább gondolt darabok is. Ezen tárgyak segítségével az érdeklődők párhuzamot állíthatnak múlt és jelen között, megismerhetik a hagyomány régi, és napjainkra megújult változatait. Szakmai képzésük országosan is kiemelkedő a hagyományos kézműves szakmák oktatása tekintetében. Idei évben kiállításunkat kiegészítik a nyári Népművészet Ifjú Mestere táborban készült alkotások.

Er­dély­ből Er­dély­be

Fehér Anikó Erdélyből Erdélybe című írását ajánljuk a Ritmus és hang blogon, mely Jávorszky Béla Kelemen László című életrajzi könyvéről és annak könyvbemutatójáról készült.

In­ter­jú Both Mik­lós­sal

A Kultúra.hu munkatársa a nemzetközi viszonylatban is egyedülálló Folk_ME (Music Education) platform apropóján beszélgetett a Hagyományok Háza főigazgatójával.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!