2021-ben is töl­tőd­jünk me­sék­kel!

2021-ben sem maradunk vasárnap délutánonként meseszó nélkül! A Hagyományok Háza Vasárnapi mese programján kiválóbbnál kiválóbb mesélők mondják el kedvenc tréfás, állat- és tündérmeséiket. Az előadók mind az élőszavas mesemondás elhivatott és gyakorlott művelői. Már hallhattunk mesét a többek között Fábián Évától, Agócs Gergelytől, Bukovács Jánostól, Sándor Ildikótól, Pintér Zsolttól, Csíki Lóránttól és Gerguss Lászlótól.

2021-ben hallhatjuk Szabó Ágnes vajdasági mesemondót, Czerovszky Antalt, a Hencidától Boncidáig népmesemondó versenyen arany fokozatot elért mesélőjét, Ser Gergelyt, akinek a neve a katonai hagyományőrzés irént érdeklődők körében lehet ismert, Navratil Andrea énekest, akiről egyelőre még kevesen tudják, hogy nemcsak énekekkel ejti ámulatba hallgatóságát, hanem meséivel is, valamit Aranyos Boglárkát, akit legutóbb Átalvető sorozatunkban hallhatott a közönség, amikor Győri Kali széki meséiből válogatott.

A meséket vasárnap délutánonként 15 órakor tűzzük műsorra a Hagyományok Háza Facebook-oldalán.

Az eddig elhangzott mesék visszanézhetők a program aloldalán.

Kapcsolódó oldalak

Va­sár­na­pi me­se

A sorozat felvételei és számtalan érdekes tudnivaló az egyes népmesékről, az előadókról és a gyűjrőkről.

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Tán­co­sa­ink is­mét Er­dély­ben

A Magyar Állami Népi Együttes június 21-én Erdélybe indul. A négynapos előadássorozat Marosvásárhelyen kezdődik, Kolozsváron és Székelyudvarhelyen folytatódik, és az utolsó állomása Nagyvárad. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!