Kér­dé­sek a me­se­hall­ga­tás után­ra

Ha tetszett a mese, beszéld meg az alábbi kérdéseket szüleiddel, testvéreiddel!  

 

  • Ha meghallgattad az egész mesefüzért, foglald össze röviden szóban: miről is, kikről is szólt? Kik voltak a főszereplők? A szereplők felsorolásával felidézhetjük a mese menetét! (Joachim, Anna, Mária, József, angyalok, az áldott Nap, pásztorok, pásztorkutyák….)
  • Hogyan jellemeznéd a mese főbb szereplőit? (külső-belső tulajdonságok )
  • Lesznek a mesében talán fura, népies, régies vagy ismeretlen szavak. Mit jelentenek például ezek a kifejezések: napszentület, nannyó, megsirítette, süldő leánka,  facskacska, kankós bot, bürüngözött…?  Ha nem tudod, hallgasd meg újra a mesét, vagy nézz utána, kérdezd meg szüleidet, nagyszüleidet!
  • Milyen hangszerek neve hangzik el a mesélés során?
  • Rajzoljátok le a kedvenc szereplőtöket vagy jeleneteteket!
  • Ha tetszettek az elhangzott történetek, énekek, próbáljuk meg fölidézni őket!

A Ma­gyar Ál­la­mi né­pi Együt­tes új éva­dot hir­det

A Magyar Állami Népi Együttes izgalmas, jövőbe mutató évaddal jelentkezik a 2025/2026-os szezonban. A hazai közönségre koncentrálva 10 különböző előadásból álló programsorozatot állított össze a Hagyományok Háza színpadára olyan jól ismert, nagy sikerű darabokból, mint a Naplegenda, a Kolozsvári piactéren vagy az Édeskeserű, miközben izgalmas, új bemutatókkal is várja a nagyérdeműt a társulat. 

Meg­je­lent a Kis fe­ke­te pá­lyá­za­ti ki­írás

A Hagyományok Háza ismét meghirdeti egyik legkülönlegesebb és leginspirálóbb pályázatát 2025-ben is: a Kis feketét! Ez a lehetőség olyan népi kézművesek, iparművészek, tervezők és designerek számára szól, akik a divat és a népművészet találkozásában szeretnének maradandót alkotni.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!