De­cem­ber 12.

Bőrangyalka készítése

 

A bőr sokszínű alapanyag. Alkalmas arra, hogy mindennapi tárgyainkat elkészítsük belőle, cipőt, táskát, ruhát akár mobiltokot is. De jól használható arra is, hogy bőrből készített lószerszámmal egy megrakott szekeret is el lehessen húzni. Ha megismerjük a különböző bőralapanyagok tulajdonságait, és a technikák sokféleségét, a hagyományos tárgytípusok mellett bátran vállalkozhatunk új, modern akár játékos tárgyak elkészítésére is.

Karácsonyt várva egy ilyen, bőrből álmodott angyalt és annak elkészítését mutatjuk be.

Szükség lesz hozzá:

- vékony fehér és arany színű kecskebőrre (hulladék bőr, vagy már nem használt bőrruha maradék is jó)

- kötözőfonalra, aranycérnára a hajhoz, ragasztóra, ceruzára

- ollóra, mintakiütőkre és almásolóra. (a kiütő helyett éles kisollóval is lehet dolgozni)

 

Megnézem a kalendárium többi ablakát is

 

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Át­ad­ták az idei Kis­jan­kó Bo­ri-dí­ja­kat

A 2025-ben immár 31. alkalommal megrendezett Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázatra idén rekordszámú pályamű érkezett, 102 alkotó 409 munkája. A népi kézművesség egyik legrangosabb szakmai eseményének számító megmérettetés kiemelkedő színvonalon zajlott. A legkiválóbb pályaművek alkotói különböző kategóriákban – köztük Hagyományos Mesterremek és Modern Míves Termék – részesültek elismerésben.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!