Jó­ga­pár­na, csu­hé an­gyal

Amit elődeink azért készítettek, hogy a „gyékényszüret", azaz a gyékényvágás idején legyen mire felküdniük, vagy legyen mire hajtaniuk a fejüket, azt ma előszerettel használják a jógastúdiókban matracnak vagy meditációs ülőpárnának, illetve irodákban deréktámaszként. Csak a kreatív képzelet szab határt tehát hagyományos anyagaink és technikáink felhasználásának.

A Nyitott Műhely novemberi beszélgetőtársa és alkotója Kovács Kata, népi játék és kismesterség oktató, aki azt is vallja, hogy mindent fel kell használni, méghozzá hulladék nélkül. 

Ő maga ötféle anyaggal - csuhéval, gyékénnyel, kákával, szalmával és sással - dolgozik, de örömmel alkot együtt bőrművesekkel, szűrrátét- vagy nemeztárgykészítőkkel is, így is keresve mestersége és kedves szálasanyagainak határait.

Kapcsolódó oldalak

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Ro­ma­ni De­sign

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Romani Design egy különleges ruhakölteményét és kiegészítőit is. A most nyíló kiállítás kapcsán beszélgettünk divatról, hitről, identitástudatról Varga Erikával, a Romani Design alapítójával, művészeti vezetőjével. 

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!