Ha­gyo­má­nyok Há­za Fol­kud­var – II. Völgy­hét­vé­ge

A Hagyományok Háza Folkudvar évek óta az a hely, ahol megtudhatod, miért izgalmas a népzene, néptánc, kézműves-hagyományaink. A hely, ahol tiszta szívvel énekelhetsz, ahol táncot tanulhatsz, felnőttként is hallgathatsz mesét, ahol órákra belemerülhetsz a kézműveskedésbe, ahol rájöhetsz, milyen önfeledten lehet népzenére bulizni. A forró júliusi (olykor zivataros) fesztivál helyett idén egy kellemes szeptemberi hétvégére várunk, hogy táncolj, bütykölj, beszélgess, bulizz velünk!

Ízelítő a programból:

kézműveskedés Csiki Virággal és a Barkó Kézműves Egyesülettel
Bognár Szilvia, BaHorKA Társulat, Parmisi Társulat, Görömpő Kompánia, Paár Julcsi interaktív gyerekelőadásai
Juhász Réka és a Békás Banda, Navratil Andrea és a Göncöl zenekar, Romengo koncertek
továbbá tánc- és énektanítás, szabadegyetem, gasztroelőadás, zenés népi kvíz, esti mese, táncház

Házigazdák a Bajkó zenekar, Jávor Kata és Szente János, Gál Nóra és Kovács Gábor, éneket tanít Havay Viktória.
 

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Ro­ma­ni De­sign

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Romani Design egy különleges ruhakölteményét és kiegészítőit is. A most nyíló kiállítás kapcsán beszélgettünk divatról, hitről, identitástudatról Varga Erikával, a Romani Design alapítójával, művészeti vezetőjével. 

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!