Len­gyel­né Or­szág An­na: Ma­tyó te­rí­tő

Nem hivatásos kézműves
Különdíj

 

Körülbelül 10-12 éves koromban tanultam meg hímezni a keresztanyukámtól. A hagyományos, kalocsai hímzést mutatta meg, és mikor kiderült, hogy anyukám is hímezett régebben, és van sok fonal, terítő otthon, nagyon megörültem. Később a keresztszemes hímzés átvette a prímet, illetve a gyöngyfűzés, horgolás, majd a szövés.

Lengyelné Ország Anna

Tavaly szeptemberben elmentem a Hagyományok Háza 60 órás kézi hímző tanfolyamára és újra elővettem a hímzéseim. Ezt a matyó terítőt tavaly nyáron vettem a Mesterségek Ünnepén, a Matyó Egyesületnél, idén április 1-jén kezdtem hímezni, 1-1 pihenőben a fiammal való tanulás, főzés, házimunka közben. A kihímzett készlet mintájának a tervezője Pap Bernadett.

Lengyelné Ország Anna

Nagyon élveztem a készítését és igazán tetszik a végeredmény.

Köszönöm! :)

<< Vissza a többi pályázathoz

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!