Rácz Jó­zsef: fa ba­ba­ház

Nem hivatásos kézműves

 

Ennek a házikónak a prototípusa sok-sok évvel ezelőtt született egy gyermek születésnapjára, ajándékként. Azóta már többször is felmerült az igény a családban, így ez már az ötödik házikó a sorban, de mind más, nincs közöttük két egyforma. Ez a most elkészült darab hosszú ideje félkészen várt a sorára, és ha nincs ez a jelenlegi helyzet - melyben sokunk élete jelentősen lelassult -, talán még most is várakozna.

Rácz József

A felhasznált anyagok egy részét a kertünkben álló mogyoróbokor adta, melynek megmunkálásában legkisebb (8 éves) gyermekem is segített.

Az alkotásba olyannyira belemerültem, hogy az elkészültét bemutató fotók sajnos elmaradtak.

Rácz József

Előzetes terveket nem szoktam készíteni, a munkafolyamat közben a kezem alatt alakul ki a végleges forma.

A ház méretei: 68 cm x 60 cm x 55 cm

 

<< Vissza a többi pályázathoz

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!