Ka­lo­csai las­sú csár­dás, friss csár­dás és mars

Elhozzuk nektek azokat a gyűjtéseket, évtizedes felvételeket, archív anyagokat melyekből még ma is rengeteget tanulunk; táncosokat, akiknek a táncaiból mi is merítkezünk. Szeretnénk megmutatni kedvenc felvételeinket: milyen forrásokból, mivé érik bennünk egy-egy mozdulat.

 

 

Adatközlők:

Vén Ferenc és Cselik Mária


Gyűjtötte:

Erdélyi Tibor

Gyűjtés ideje, helye:

2000, Kalocsa


Táncolja:

Vörös Laura Fülöp Ferenc díjas táncos és kísérője: Markella Balázs

 

Mind a ketten innen származunk, szívügyünknek tekintjük a kalocsai táncok, hagyományok továbbörökítését. Vén Ferenctől személyesen már nem tanulhattunk, de szerencsére Marika nénihez bármikor fordulhatunk segítségért és nagyon sokat tanulunk tőle.


Zene:

Bagó Balázs, Vékony János, Zsiga Gyula

 

 

 

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Ro­ma­ni De­sign

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Romani Design egy különleges ruhakölteményét és kiegészítőit is. A most nyíló kiállítás kapcsán beszélgettünk divatról, hitről, identitástudatról Varga Erikával, a Romani Design alapítójával, művészeti vezetőjével. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!