Év ele­jén in­du­ló tan­fo­lya­mok

Mi az, ami miatt vonzódunk a népművészethez, mit nyújt a ma embere számára ez a kultúra?

Egyszerre jelenti a szép tárgyak, az egyedi kézimunka, a természetes anyagok iránti tiszteletünket, szeretetünket; jelenti a zene és tánc iránti vonzódásunkat; jelenti népmeséink csak ránk jellemző gondolatvilágát, kifejezéseit; jelenti gyökereinket, hiszen évszázadok jelentés- és formavilágát látjuk egy szép alkotásban, mozdulatsorban, dallamban, népmesei fordulatban kikristályosodni. Aki művelni is tudja, annak számára még nagyobb az értéke. Önmegvalósítást, közösséghez tartozást, élményt is jelent, néha a terápia szintjén is hat.

 

 

Tanfolyamainkat akár rekreációs kúrának is föl lehetne írni az irodai munkát végzőknek. Az alkotómunka jótékony hatással van az érzékelés, az észlelés, az emlékezet, a képzelet és a figyelem fejlődésére, fejleszti a szépérzéket és nem utolsósorban közösséget alkot.

Aktuális képzéseink

Tán­co­sa­ink is­mét Er­dély­ben

A Magyar Állami Népi Együttes június 21-én Erdélybe indul. A négynapos előadássorozat Marosvásárhelyen kezdődik, Kolozsváron és Székelyudvarhelyen folytatódik, és az utolsó állomása Nagyvárad. 

Ti­ze­dik al­ka­lom­mal ad­ták át a Hal­mos Bé­la-dí­ja­kat

A nemzeti összetartozás napján, Halmos Béla születésnapján tizedik alkalommal adták át a Hagyományok Háza színháztermében a róla elnevezett vándordíjat és emlékérmet. Az idei évben a Halmos Béla-díjat Pusko Márton hegedűs nyerte el, míg a Halmos Béla emlékérmet Szűcs Sándor népzenész, közösségszervező vehette át. A rendezvény a Hagyományok Háza, a Hagyományok Háza Baráti Köre és a Petőfi Kulturális Ügynökség gondozásában működő Halmos Béla Programiroda közös szervezésében, a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósult meg.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!