Vi­se­let­ké­szí­tő tan­fo­lyam

Már a második viseletkészítő  tanfolyam indult 2019-ben Vajdaságban, szeptembertől az év végéig 4  alkalom zajlik le, a 2020-es év elején még 3 alkalom és a záróvizsga várja a 14 hallgatót. A legsikeresebb vizsgadarabokból március végén kiállítás nyílik a Vajdasági Magyar Művelődési Intézet oszlopcsarnokában.

A viseletkészítő tanfolyam során a résztvevők alapvető ismereteket szereznek a magyar népviseleti ruhadarabokról tájegységek, társadalmi rétegződés, életkor és alkalmak szerint. Megtanulják a legjellemzőbb női és férfi ruhadarabok elkészítésének módját, a különböző varrási technikák megtanulásával együtt, annak érdekében, hogy a résztvevő a népi szabás-varrás területén alapos jártasságot szerezzen.
A tanfolyam vezetője Tajti Erzsébet ruhaipari szakelőadó, oktatók: Borbásné Budai Valéria és Donkóné Birkás Tünde.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Ro­ma­ni De­sign

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Romani Design egy különleges ruhakölteményét és kiegészítőit is. A most nyíló kiállítás kapcsán beszélgettünk divatról, hitről, identitástudatról Varga Erikával, a Romani Design alapítójával, művészeti vezetőjével. 

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!