Nép­tán­cos szak­mai prog­ra­mok, kép­zé­sek

Eszközös táncok az iskolában tanfolyam, ahogy a neve is utal rá, az eszközös-ügyességi táncokban rejlő pedagógiai lehetőségeket veszi sorra.

A bottal, seprűvel, üveggel, kendővel való táncolás ügyességfejlesztő hatása számos készségre és kompetenciára is kiterjed. Javítja a mozgás-, a koncentrációkészségüket, fejleszti a szem-kéz koordinációt, a keresztpályák működésére jótékony hatással van.

November 4-én ötalkalmas Pásztorbotoló tanfolyam indul. A századforduló táján a botoló még általános a Felső-Tisza vidéki pásztorság körében, igazi mesterei a gulyások és kondások voltak. A magyar pásztorság körében fennmaradt fegyverszerű eszközhasználat legszebb formái ezen a vidéken maradtak fenn legtovább. A vidék pásztoraitól még a hetvenes években is lehetett gyűjteni a virtuóz botolót. A Hagyományok Háza első botoló kurzusán lehetőség nyílik egy bevezető, 5 alkalmas kurzuson ismerkedni a botforgatás rejtelmeivel.

Néptáncos szakmai programok

Esz­kö­zös tán­cok az is­ko­lá­ban

A Eszközös táncok az iskolában tanfolyam, ahogy a neve is utal rá, az eszközös-ügyességi táncokban rejlő pedagógiai lehetőségeket veszi sorra...

Akkreditált képzések
Pedagógus
Néptánc
Képzés

In­ter­jú Both Mik­lós­sal

A Kultúra.hu munkatársa a nemzetközi viszonylatban is egyedülálló Folk_ME (Music Education) platform apropóján beszélgetett a Hagyományok Háza főigazgatójával.

Er­dély­ből Er­dély­be

Fehér Anikó Erdélyből Erdélybe című írását ajánljuk a Ritmus és hang blogon, mely Jávorszky Béla Kelemen László című életrajzi könyvéről és annak könyvbemutatójáról készült.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!