Nép­tán­cos szak­mai prog­ra­mok, kép­zé­sek

Eszközös táncok az iskolában tanfolyam, ahogy a neve is utal rá, az eszközös-ügyességi táncokban rejlő pedagógiai lehetőségeket veszi sorra.

A bottal, seprűvel, üveggel, kendővel való táncolás ügyességfejlesztő hatása számos készségre és kompetenciára is kiterjed. Javítja a mozgás-, a koncentrációkészségüket, fejleszti a szem-kéz koordinációt, a keresztpályák működésére jótékony hatással van.

November 4-én ötalkalmas Pásztorbotoló tanfolyam indul. A századforduló táján a botoló még általános a Felső-Tisza vidéki pásztorság körében, igazi mesterei a gulyások és kondások voltak. A magyar pásztorság körében fennmaradt fegyverszerű eszközhasználat legszebb formái ezen a vidéken maradtak fenn legtovább. A vidék pásztoraitól még a hetvenes években is lehetett gyűjteni a virtuóz botolót. A Hagyományok Háza első botoló kurzusán lehetőség nyílik egy bevezető, 5 alkalmas kurzuson ismerkedni a botforgatás rejtelmeivel.

Néptáncos szakmai programok

Esz­kö­zös tán­cok az is­ko­lá­ban

A Eszközös táncok az iskolában tanfolyam, ahogy a neve is utal rá, az eszközös-ügyességi táncokban rejlő pedagógiai lehetőségeket veszi sorra...

Akkreditált képzések
Pedagógus
Néptánc
Képzés

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Tán­co­sa­ink is­mét Er­dély­ben

A Magyar Állami Népi Együttes június 21-én Erdélybe indul. A négynapos előadássorozat Marosvásárhelyen kezdődik, Kolozsváron és Székelyudvarhelyen folytatódik, és az utolsó állomása Nagyvárad. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!