Pá­va Né­pi Elő­adó-mű­vé­sze­ti Mi­nő­sí­tés

A magyar kormány a 530/2017. (XII. 29.) Korm. rendelet értelmében a népi előadó-művészeti alkotások minősíttetésével - mint a néphagyománnyal foglalkozó egyetlen kiemelt nemzeti intézmény - a Hagyományok Házát bízta meg.

A Páva minősítés célja egy, a népi tárgyalkotókéhoz hasonló minőségbiztosítási rendszer bevezetése. Ahogy a Páva védjegy a kézműves termékeken a magas színvonalat, a magyar népművészeten alapuló anyag-, forma-, technikaválasztást és funkcionalitást garantálja, úgy a népi előadó-művészetben is a Páva és Nagy Páva minősítés a megbízhatóságot, a szakmaiságot, a hagyományokhoz való hűséget és a legmagasabb színvonalat jeleníti meg.

A cím elnyerése kétlépcsős. Első lépésként az alkotásokat kell minősíttetni a Hagyományok Háza által szervezett Páva-minősítésen. Ha a jelentkező már rendelkezik Páva- vagy Nagy Páva - minősítésű alkotással, akkor második lépésként benyújthatja kérelmét a személyére, illetve együttesére vonatkozó minősítő cím elnyerésére.

A Páva minősítést megszerezhetik népzenei szólisták, zenekarok, hangszeres együttesek, énekes szólisták és énekegyüttesek, táncos szólisták, hivatásos, hagyományőrző és amatőr táncegyüttesek, valamint mesemondók.

Az alkotások minősítésére évente kétszer lehet pályázni.

 

 Kapcsolat

minosito.pava@hagyomanyokhaza.hu

Pá­lyá­za­ti fel­hí­vás

Jelentkezési határidő
2024. 09. 13.

Pályázati felhívás a Páva Népi Előadó-művészeti Minősítésen való részvételre

Mi­nő­sí­tő cím ké­rel­me­zé­se

Az a népi előadóművész vagy népi előadó-művészeti együttes, amely egy vagy több alkotására már Nagy Páva vagy Páva minősítést kapott, és megfelel az alább felsorolt kritériumoknak, egy későbbi eljárás keretében kérelmezheti a minősítő címet.

Mi­nő­sült al­ko­tá­sok

A Páva Népi Előadó-művészeti Minősítő színpadi bemutatók alkalmával az alábbi alkotások kaptak minősítést...

Tá­jé­koz­ta­tó a zsű­ri­zé­si szem­pont­rend­szer­ről

Ebben a füzetben a népi előadó-művészet népzene és népmese szakági minősítésére vonatkozó részletszabályok, és azok zsűrizésének szempontrendszerei találhatók meg, valamint pontosítjuk a jogi szabályozókban lévő fogalomhasználatot a közérthetőség érdekében.

Tíz me­sés év

Kiállítással emlékeznek a Meseszó Magyar Mesemondó és Szövegfolklór Egyesületet megalapításának tizedik évfordulójára. 

 

Ran­gos dí­jat ka­pott Ke­le­men Lász­ló

Kallós Zoltán-díjat adományozott dr. Kelemen Lászlónak, az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány elnökének az Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület. A díjat április 13-án vette át a budapesti Hagyományok Háza volt főigazgatója Kolozsvárott, a Protestáns Teológiai Intézetben. 

Érdekel a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!