Pá­va véd­jegy

páva védjegy

 

A Hagyományok Háza és a Népművészeti Egyesületek Szövetsége (NESZ) együttműködésében megújult a magyar népi iparművészeti termékek hitelességét, minőségét és eredetiségét már több évtizede garantáló Páva védjegy. A védjeggyel ellátott termékek megvásárlásával értékes, eredeti magyar népművészeti és népi iparművészeti alkotásokhoz juthatnak az érdeklődők, mellyel támogatják a hazai népi iparművészeket, valamint segítik a tradicionális magyar népművészet és népi iparművészet fennmaradását. Az új védjeggyel egy időben indult a www.pavavedjegy.hu oldal, amelyre a  zsűrizett termékek leírása és fényképe, valamint az alkotók rövid bemutatkozása is fölkerül.

Az öntapadós TANÚSÍTÓ védjegy egy olyan különleges jelzés, amely az áru minőségét tanúsítja, és amelyhez a fogyasztók ragaszkodnak, érzelmileg kötődnek és hajlandóak akár többet is fizetni az adott termékért.

A védjegyen elhelyezett feliratok kettős üzenetet hordoznak. A külföldiek felé a védjegyen lévő angol nyelvű szöveggel azt az üzenetet adjuk át, hogy magyar kézműves termékről van szó, a magyar vevőknek pedig magyar nyelven azt hangsúlyozzuk, hogy zsűrizett, tehát minőségi terméken van elhelyezve a jel.

A Hagyományok Háza a népi iparművészeti tárgyak minősítését állami feladatként látja el. (12/2004. (V.21.) NKÖM rendelet 3.§.) Az itt lezsűrizett tárgyakon helyezhető el a védjegy.

A Népművészeti Egyesületek Szövetsége a Mesterségek Ünnepével kezdődően részt vesz a védjegy népszerűsítésében és külön honlapot üzemeltet. Itt a vásárlók leellenőrizhetik a tárgy minősített voltát: www.pavavedjegy.hu.

A védjegyek ezen felül sorszámozottak, így visszaellenőrizhető ki használja fel azokat.

A nagyszabású kampány, amely a védjegy széles körben való megismertetését célozta meg sajtótájékoztatóval kezdődött 2015. augusztus 26-án a Várkertbazárban. Azóta az alkotók az első védjegyet minden zsűrizett alkotásuk után ingyen kapják a Hagyományok Házától.

További védjegyek vásárolhatóak a zsűrizett termékekre (a tervező által megadott mennyiségben) a Hagyományok Házában, vagy e-mail-ben jelezve a nepiiparmuveszet@hagyomanyokhaza.hu címen,  a befizetésről szóló igazolás elküldésével.

A matricákat- 10 Ft/védjegy áron árusítjuk.

A védjegyvásárlással kapcsolatos további információkat és segítséget Czulák Dóra szakadminisztrátortól kérhet, az alábbi elérhetőségeken:

czulak.dora@hagyomanyokhaza.hu

+36 1 225 6029

 

Védjegy igénylő adatlap ITT

Új ki­ál­lí­tás nyílt Folk Fashi­on cí­men

A Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című egyedülálló kiállítása révén igazán közelről ismerhetjük meg a magyar népművészet és a divat különleges, időtálló kapcsolatát.

Szak­mai él­mény­nap egye­te­mis­ták­nak

A néphagyomány értékeiről, a hagyományközvetítés sajátos módszertanáról szól az idén harmadik alkalommal megvalósuló Szakmai (élmény)nap a Hagyományok Házában 2025. február 21-én, amelyen gyermekkultúra mesterszakos hallgatók vesznek részt. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!