Nem­zet­kö­zi Pro­jek­tek

 

coll

A HHH víziójához és missziójához igazodva tevékenységeink nemzetközileg is kiterjednek, hangsúlyt fektetve a tudásmegosztásra, hálózatépítésre és folyamatos tanulásra.

Célunk a nemzetközi tevékenységeink során a regionális és európai kezdeményezéseinket erősíteni, szakmai betekintést nyerve és együttműködve a releváns szervezetekkel.

Ösztönözzük és résztveszünk olyan projektben, amelyek összhangban vannak missziónkkal, kiterjedve a regionális, európai és globális partnerségekre. Szakértelmünket felhasználva, például az Erasmus+, a Kreatív Európa, a Visegrádi Alap és a CERV programok terén, szívesen felfedezzük az Interreg, a Horizon és más hasonló kezdeményezésekkel való együttműködést is.

Érdeklődési és szakmai területek:

  • Oktatás és digitalizáció
  • Archívumok és digitalizáció
  • A népi iparművészet integrálása a kortárs design világába
  • Kulturális örökséghez kapcsolódó hálózatok
  • Előadóművészet és tánchagyományok
  • Kutatás és kulturális örökség
  • A Kárpát-medence hagyományos művészetének képviselete

További információ:

Viktória Salgó

Nemzetközi pályázati referens

+36 30 499 6630
 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!