Já­té­kos mú­ze­u­mi fog­lal­ko­zá­sok

Örömet, felszabadultságot, tudást, élményt, ízeket, hangulatot, szépet, kedvességet, odafigyelést, koncentrációt, mozdulatot, pillanatot, mosolyt, derűt, nevetést és nehézség mellett sikert adnak a Magyar Népi Iparművészeti Múzeum megújult múzeumpedagógiai foglalkozásai.

A gyermekek a múzeumpedagógia segítségével betekintést nyerhetnek a hagyományos népi kultúrába, játékos módon megismerhetik a múzeum kiállításait, kézműves mestereink segítségével pedig elkészíthetik a saját alkotásaikat a múzeum Nyitott Műhelyében. A foglalkozások során kiegészítő ismereteket szerezhetnek a hon- és népismeret, történelem, magyar nyelv és irodalom, vizuális kultúra, technika, életvitel és gyakorlat műveltségi területekről.

A múzeumpedagógiai foglalkozásokat óvodai és iskolai csoportoknak ajánljuk 15-50 fős csoportoknak. Külön foglalkozással készülünk érzékszervi fogyatékos gyerekcsoportoknak.

Részletek: hagyomanyokhaza.hu/muzeumpedagogia

 

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!