Ha­gyo­má­nyok Há­za Ba­rá­ti Kö­re Egye­sü­let

2007. május 31-én tartotta alakuló közgyűlését a Hagyományok Háza Baráti Köre Egyesület. A  közhasznú civil szerveződés célja a Hagyományok Háza erősítése abban a törekvésében, hogy a Kárpát-medence néphagyományai minél szélesebb körben váljanak ismertté, szerethetővé, s megőrizzük, továbbadjuk őket a következő generációk számára.

Az egyesület a néphagyományok tisztelőinek, szeretőinek fórumává kíván válni, ezért szeretnénk soraink között tudni mindazokat, akik

  • úgy gondolják, hogy szükség van a közösségek által kipróbált, tartós értékeinket megőrizni, és biztosítani, hogy gyerekeink is ismerjék azokat;
  • számára fontos, hogy a régió tradicionális kommunikációs rendszerei – mint a zene, a tánc és a kézművesség – mindannyiunk holnapi közös nyelveként is működjenek;
  • fontosnak tarják, hogy a hagyományőrző mozgalmak egyetlen nemzeti intézménye életképes maradjon, szolgáltatásai a közönség igényei szerint fejlődjenek.

Az Egyesület céljainak elérése érdekében a következő tevékenységeket végzi:

  • A Hagyományok Háza tevékenységének megismertetése, köztudatba emelésének elősegítése, népszerűsítése minél szélesebb körben, Magyarországon és határainkon túl egyaránt.
  • A néphagyományok iránt érdeklődő, elkötelezett magánszemélyek összefogása, mozgósítása a Hagyományok Háza által is képviselt ügyért.
  • Igyekszik a Hagyományok Háza köré közösséget teremteni, működésével elérni, hogy a Hagyományok Háza a néphagyományokat tisztelők, szeretők találkozási helyévé váljék.
  • A Hagyományok Háza támogatása, hogy jelenlegi és tervezett programjait képes legyen megvalósítani, szolgáltatási körét igény szerint kibővíthesse.

A tagok által igénybevehető kedvezmények:

A tagok a Hagyományok Háza programjaira (Magyar Állami Népi Együttes székházas előadásai, saját szervezésű egyéb előadások) 20%-os kedvezménnyel vásárolhatnak jegyet, amennyiben a szervezők és harmadik féllel kötött megállapodások azt lehetővé teszik.

  • A HHBK tagok számára a Hagyományok Háza a Magyar Állami Népi Együttes bérleteire elővásárlási jogot biztosít.
  • A tagok a Hagyományok Háza kiadványait (kiadványonként egy darabot évente) 20% kedvezménnyel vásárolhatják meg.
  • A tagok 50 % kedvezménnyel iratkozhatnak be a Martin Médiatárba.

A kedvezmények érvényes tagsági kártya felmutatásával vehetők igénybe. Az egyéni tagság egy fő, a családi tagság négy fő részére biztosít kedvezményt.

A tagság feltételei:

Az egyesület tagja lehet bármely természetes személy, amennyiben az Alapszabályban foglaltakat és az Egyesület céljait elfogadja, a belépési nyilatkozatot aláírja és az éves tagdíjat befizeti.

Tagdíj/év:

Egyéni: 7 500 Ft
Diák/nyugdíjas: 3 000 Ft
Családi:  10 800 Ft (4 fő részére nyújt kedvezményeket)
Intézményi: az egyéni tagdíj fele (20 fő felett)

Alapszabály

Amennyiben Ön is közénk szeretne tartozni, és szeretne részt venni a baráti kör munkájában, programjain, illetve szeretne kedvezményekhez jutni tagként, csatlakozzon hozzánk!

További információ:

Ha bármilyen kérdése lenne, az alábbi elérhetőségek valamelyikén keressen meg minket: 

Hagyományok Háza Baráti Köre Egyesület

1011 Budapest, Corvin tér 8.

Levelezési cím: Budapest, 1251 Pf.: 23.

(+36 1)  225 6061

hhbk@hagyomanyokhaza.hu

 

El­hunyt Mu­csi Já­nos

November 14-én hajnalban 76 évesen elhunyt Mucsi János Harangozó Gyula-díjas, a Magyar Érdemrend Tiszti keresztjével kitüntetett koreográfus, Érdemes művész, a Duna Művészegyüttes egykori művészeti igazgatója, a Duna Karnevál Nemzetközi Kulturális Fesztivál elnöke. 

De­cem­ber 6-án in­dul az Ün­nep­vá­ró for­ga­tag

Az idén december 6. és 8. között megrendezésre kerülő Ünnepváró Forgatag koncertekkel, bábelőadássokkal, ajándékkészítő műhelyekkel, mesével, gyerektáncházzal, kézműves vásárral és mesterségbemutatókkal, valamint kedvezményes kiadványárusítással várja a látogatókat. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!