Komp­lex drá­ma­órák

A Hagyományok Háza és a Káva Kulturális Műhely együttműködésében létrejött két színházi játékot - komplex drámaórát - ajánlunk a pedagógusok figyelmébe.

A foglalkozások a komplex színházi nevelési előadások (TIE) elvi alapjait és módszereit követik, újdonságot jelent azonban, hogy ez alkalommal a kiindulópontot népballadák jelentik. A komplex színházi játékok során a jeleneteket egy-egy interaktív játék szakítja meg, melyek célja, hogy a nézők az előadás alkotó résztvevőiként érzelmeiken keresztül bevonódjanak, közösen gondolkodjanak és cselekedjenek. Az előadások témája olyan erkölcsi vagy társadalmi jelenség, ami az embert, mint a jelenben élő közösségi lényt vizsgálja. Az alkotók párbeszédre ösztönzik a nézőket, hogy a különböző nézőpontok felszínre kerüljenek és lehetővé váljék a többszempontú vizsgálódás. 

A foglalkozásokon alkalmanként egy iskolai osztályt tudunk vendégül látni.

Részvételi díj: 1500 Ft/fő

 

Jelentkezni a Hagyományok Háza honlapján keresztül, a megadott időpontokra jelentkezési lap kitöltésével lehetséges:

JELENTKEZÉSI LAP

 

 

Egyszer egy királyfi

színházi játék az általános iskolák 5-6. osztályos diákjai részére

Történetünk főszereplője egy 16 éves fiú. Nem egy átlagos fiúról van szó, mindenki csak Királyfinak szólítja, hiszen ő egy híres influenszer.  Az Egyszer egy királyfi néven futó vlogjának 89 ezer feliratkozója van jelenleg. Imádják a fiatalok, nagy népszerűség övezi. Ám az egyik élő bejelentkezése alatt valami olyasmi történik vele, ami egész karrierjére, a követőire és még a saját életére is óriási hatással lehet. Egyszer csak feltárul az igazság…

Alkotók, színész-drámatanárok: Benkő-Kovács Gergely, Gyombolai Gábor, Milák Melinda, Sereglei András

Zene: Dj Panda

Szakmai konzulens: dr. Sándor Ildikó

Játékidő: 90’

A program választható időpontjai jelentkezési adatlapunkon érhetők el.

 


Kőmíves Kelemenné – várjatok, várjatok…

színházi játék az általános iskolák 7-8. osztályos diákjai részére

A Kőmíves Kelemenné balladát átszövi egy család és a benne élő egyének sorsát meghatározó vállalások, ki nem mondott szavaktól terhes találkozások. Hasonló vállalások, döntések egy jelenkori családban is megszületnek, főként a szülők választásaiban. A színházi játék a ballada és egy mai történet síkján vizsgálódik, a gyerek nézőpontját előtérbe helyezve.

Alkotók, színész-drámatanárok: Bori Viktor, Boznánszky Anna, Kardos János, Somorjai Márton

Szakmai konzulens: dr. Sándor Ildikó

Játékidő: 90’

A program választható időpontjai jelentkezési adatlapunkon érhetők el.

 


További információ szakmai és szervezési kérdésekben:

Németh Katalin
+36 30 551 00 78
nemeth.katalin@hagyomanyokhaza.hu

Fotó: Csoszó Gabriella

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!