Kéz­mű­ves kép­zé­sek or­szág­szer­te

Országszerte 16 helyszínen összesen 34 kézműves tanfolyam indult/indul a Hagyományok Háza szervezésében, a Nemzeti Művelődési Intézet felkérésére.

A 60 órás akkreditált tanfolyamok célja olyan szakkörvezetők képzése, akik szakmai-módszertani ismeretekkel felvértezve helyi szinten fogják tudni továbbadni a mesterségbeli tudást.

A jelentkezők hímzést, nemezelést, csipkekészítést, kosárfonást, ékszerkészítést, tojásfestést és mézeskalács készítést tanulhatnak.

A helyszíneket java részt a Hagyományok Háza megyei hálózati partnerei biztosítják.

A program első kézműves hallgatói le is vizsgáztak a héten szebbnél szebb fonott kosarakkal. A vas megyei Gencsapátiban lévő tanfolyam oktatója a bejcgyertyánosi Pados Zoltán kosárfonó népi iparművész volt.

Péter Szidónia, a vizsga elnöke így fogalmazott: „El vagyok varázsolva a termékektől. A Mesterségek Ünnepéről érkeztem Gencsapátiba, és olyan érzésem van, mintha itt az folytatódna.”

Gratulálunk a végzetteknek, és örömteli tanulást kívánunk a most kezdő hallgatóknak!

 

Galéria

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Tán­co­sa­ink is­mét Er­dély­ben

A Magyar Állami Népi Együttes június 21-én Erdélybe indul. A négynapos előadássorozat Marosvásárhelyen kezdődik, Kolozsváron és Székelyudvarhelyen folytatódik, és az utolsó állomása Nagyvárad. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!