Nép­mű­vé­szet If­jú Mes­te­rei és Né­pi ék­szer­ké­szí­tő tá­bor

Még el sem jöttünk Kiscsőszről, már ismét ott vagyunk.

Ezúttal a Népművészet Ifjú Mesterei pályázatra jelentkezett fiatalok és a Népi ékszerkészítő tábor résztvevői népesítik be a műhelyeket és a pajtát.

A csipkekészítő műhelyben Nagy Vincéné Marika, a fazekasműhelyben Hadikfalvi Andrea vezetésével folyik a munka, a bőrműveseket Nagy Béla és Somos Veronika, a viseletkészítőket Borbásné Budai Valéria vezeti, az ékszerkészítők pedig Nagy Gyöngyitől és Komjáti Zoltánnétól leshetik el a trükköket.

NIM tábor 2021

Vetró Mihály táborindító előadásában azt a kérdést feszegettük, hogy mi lehet a népművészet szerepe a mai fiatalok életében, majd a színek segítségével ismerkedtünk egymással. Bepillanthattunk a veszprémi Laczkó Dezső Múzeum raktárába, és a Kóka Néptáncegyüttes táncosainak közreműködésével viseletbemutatón vehettünk részt, Szabó Zoltán néprajzi előadásával Szabó Csaba pedig pásztorbemutatóval mulattatta a táborozókat.

Boldizsárné Kovács Gizella színelméleti előadása után elindultak a műhelymunkák.

Mesterek és tanítványaik olyan elmélyülten és átlényegülten dolgoznak, hogy szinte tapintható az alkotóerő.

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Tán­co­sa­ink is­mét Er­dély­ben

A Magyar Állami Népi Együttes június 21-én Erdélybe indul. A négynapos előadássorozat Marosvásárhelyen kezdődik, Kolozsváron és Székelyudvarhelyen folytatódik, és az utolsó állomása Nagyvárad. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!