Tánc­kí­sé­rő nép­ze­ne

 Műhelymunka

A népzenei előadók egy része főként koncertező, színpadi zenész, ahol a tánckísérő funkció részben háttérbe szorulhat. Ugyanakkor a táncdallamok hiteles elmuzsikálásához elengedhetetlen a tánctempók, a ritmusok megfelelő ismerete és a táncosokkal való folyamatos kommunikáció, kölcsönös egymásra hatás. Ez a színpadi koreográfizenék mellett a táncházak helyes tánckíséreténél is elengedhetetlen. A szekcióban sorra vesszük és a gyakorlatban is bemutatjuk a legfontosabb szempontokat, emellett bemutatjuk a leggyakrabban előforduló hibákat is.

A műhelyfoglalkozást vezetik: 

Árendás Péter, Busai Norbert, Mihó Attila

 

 

Át­ad­ták az idei Kis­jan­kó Bo­ri-dí­ja­kat

A 2025-ben immár 31. alkalommal megrendezett Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázatra idén rekordszámú pályamű érkezett, 102 alkotó 409 munkája. A népi kézművesség egyik legrangosabb szakmai eseményének számító megmérettetés kiemelkedő színvonalon zajlott. A legkiválóbb pályaművek alkotói különböző kategóriákban – köztük Hagyományos Mesterremek és Modern Míves Termék – részesültek elismerésben.

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!