Tánc­kí­sé­rő nép­ze­ne

 Műhelymunka

A népzenei előadók egy része főként koncertező, színpadi zenész, ahol a tánckísérő funkció részben háttérbe szorulhat. Ugyanakkor a táncdallamok hiteles elmuzsikálásához elengedhetetlen a tánctempók, a ritmusok megfelelő ismerete és a táncosokkal való folyamatos kommunikáció, kölcsönös egymásra hatás. Ez a színpadi koreográfizenék mellett a táncházak helyes tánckíséreténél is elengedhetetlen. A szekcióban sorra vesszük és a gyakorlatban is bemutatjuk a legfontosabb szempontokat, emellett bemutatjuk a leggyakrabban előforduló hibákat is.

A műhelyfoglalkozást vezetik: 

Árendás Péter, Busai Norbert, Mihó Attila

 

 

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!