IX. Tánc­ház Nap­ja - új­ra­gon­dol­va!

A Táncház Napja minden évben a néptáncról, népzenéről szól, kicsiknek-nagyoknak egyaránt, országhatáron innen és túl! 

Idén sajnos nem ünnepelhetjük úgy a táncházat, ahogyan tettük azt nyolc éven át minden évben, a személyes találkozóink elmaradnak,  de egy új formában, veletek közösen így is megmutathatjuk ország-világnak, hogy mitől népszerűek a táncházak, miért szereti ezt a műfajt több ezer ember szerte a világon.

Várjuk az elmúlt években a közreműködő táncosok, zenészek, résztvevők, csatlakozó vidéki és határon túli helyszínek szervezőinek táncházas a Táncház Napja alkalmából szervezett eseményeken készült fotóit, videóit hogy veletek közösen elkészíthessük a Táncház Napja filmet, és egy interaktív térképet a valaha volt összes helyszínnel, hogy mindenki láthassa, milyen sokan csatlakoztatok hozzánk közel tíz év alatt. Szívesen fogadunk személyes élménybeszámolókat, visszaemlékezéseket is a fotókhoz, videókhoz, eseményekhez kapcsolódóan, hiszen mindenekelőtt ezekből tudunk most töltekezni. 

 

Közreműködő: Tázló együttes, Dalinda 

Mivel számunkra ez a táncház ünnepe, mindenkitől szeretettel fogadunk táncházakban készült fotókat, videókat is, amelyek megmutatják ennek az egyedülálló közegnek a hangulatát.

Néhány ötletet hoztunk a képek tematikájára vonatkozóan, de bármilyen számotokra kedves fotót örömmel fogadunk.

  • legtöbb táncos, zenész 
  • legfiatalabb táncházas résztvevő
  • legidősebb táncházas résztvevő
  • mesemondás a táncházban
  • kézműveskedés a táncházban
  • legnagyobb moldvai kör
  • legnagyobb karikázó
  • családdal a táncházban
  • „időjárási viszontagságok közt is táncolunk”
  • legtöbb legényesező egyszerre
  • a zenész, aki táncol is
  • táncház népviseletben
  • a legszebb táncos cipők
     

A fotókat, videókat, élménybeszámolókat a tanchaznapja@hagyomanyokhaza.hu email címre várjuk április 30-ig a következők megjelölésével:

A kép/videó címe:
Készítő neve:
Készítés helye, ideje:

Nagyobb anyagok küldésére az óriásfájl-küldők szolgáltatásokat javasoljuk.

Tartsuk meg idén közösen a IX. Táncház Napját, csatlakozzatok!
 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!