„Szük­sé­ges rossz”

A népzene hangosítása

Egy kötetlen beszélgetés keretében Jendrics Gáborral - aki a népzenei hangosítás terén több évtizedes tapasztalattal bír - meséli el és mutatja be meglátásait. 

  • Hogyan lehet az akusztikus hangszerek „eredeti” hangjához közelíteni?
  • A relatív halk jelekből hogyan lehet hangerőt generálni?
  • Milyen hangzásdivatok befolyásolják ezt a különleges (háttér)munkát?
  • Mi az a pszichoakusztikus-jelenség?
  • Hol nehezebb hangosítani, a Volt Fesztiválon, egy gótikus katedrálisban vagy a HH Átriumban?

Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre keressük a választ és emellett Gábor azt is megmutatja, hogyan lehet és érdemes furulyazenét  és dudát hangosítani.

A műhelyfoglalkozást vezeti: 

Jendrics Gábor

A fotót a tavalyi eseményen Dusa Gábor készítette.  

Át­ad­ták az idei Kis­jan­kó Bo­ri-dí­ja­kat

A 2025-ben immár 31. alkalommal megrendezett Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázatra idén rekordszámú pályamű érkezett, 102 alkotó 409 munkája. A népi kézművesség egyik legrangosabb szakmai eseményének számító megmérettetés kiemelkedő színvonalon zajlott. A legkiválóbb pályaművek alkotói különböző kategóriákban – köztük Hagyományos Mesterremek és Modern Míves Termék – részesültek elismerésben.

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!