Rá­kó­czi Vi­rág

Nemezkészítő, szakoktató

Már kicsi koromban is mindig művészkedtem, szöszmötöltem. Fazekas akartam lenni, majd grafikus, később textilekkel szerettem volna foglalkozni. Végül textilvegyészetet tanultam. Nem nekem való volt az a sokféle, útkereső foglalkozás, amit a gyermekeim születés előtt gyakoroltam.

A népi játszóházvezető tanfolyamon már sejtettem, hogy a nemezelés kedvemre való foglalatosság.  A bőrműves tanulmányaim alatt kezdett érlelődni a gondolat, hogy a bőrt nemezzel kombináljam. Megtapasztaltam, hogy a csoportos kézműveskedésnek közösségépítő ereje van. Én is egy ilyen kitűnő közösség részese lehettem a Hagyományok Házában, miközben számos remek mestertől volt alkalmam tanulni.

Műhelyemben és különböző helyeken tanítok gyerekeket és felnőtteket egyaránt nemezelésre, a nemez és bőr izgalmas párosításának lehetőségeire, valamint hagyományos és modern kézműves technikákra.

Az alkotás és tanítás tehát szerves része a mindennapjaimnak. Szeretném továbbadni az alkotás örömét és a tapasztalatot, hogy a kezünkkel létrehozott tárgyaknak csodálatos értéke van, hiszen benne vannak gondolataink, érzéseink, ezáltal egyediek és megismételhetetlenek.

 

Elérhetőség:

rakoczivirag@gmail.com

+36 20 574 6841

facebook.com/rakoczivirag

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!