Rá­kó­czi Vi­rág

Nemezkészítő, szakoktató

Már kicsi koromban is mindig művészkedtem, szöszmötöltem. Fazekas akartam lenni, majd grafikus, később textilekkel szerettem volna foglalkozni. Végül textilvegyészetet tanultam. Nem nekem való volt az a sokféle, útkereső foglalkozás, amit a gyermekeim születés előtt gyakoroltam.

A népi játszóházvezető tanfolyamon már sejtettem, hogy a nemezelés kedvemre való foglalatosság.  A bőrműves tanulmányaim alatt kezdett érlelődni a gondolat, hogy a bőrt nemezzel kombináljam. Megtapasztaltam, hogy a csoportos kézműveskedésnek közösségépítő ereje van. Én is egy ilyen kitűnő közösség részese lehettem a Hagyományok Házában, miközben számos remek mestertől volt alkalmam tanulni.

Műhelyemben és különböző helyeken tanítok gyerekeket és felnőtteket egyaránt nemezelésre, a nemez és bőr izgalmas párosításának lehetőségeire, valamint hagyományos és modern kézműves technikákra.

Az alkotás és tanítás tehát szerves része a mindennapjaimnak. Szeretném továbbadni az alkotás örömét és a tapasztalatot, hogy a kezünkkel létrehozott tárgyaknak csodálatos értéke van, hiszen benne vannak gondolataink, érzéseink, ezáltal egyediek és megismételhetetlenek.

 

Elérhetőség:

rakoczivirag@gmail.com

+36 20 574 6841

facebook.com/rakoczivirag

Za­la­eger­szeg nép­mű­vé­sze­te is be­kap­cso­ló­dik

Az idei évben az egész országra kiterjedő kulturális programsorozat indult útjára 1100 éve Európában, 20 éve az Unióban címmel, amely abból az alkalomból született, hogy 2024. július 1-jével Magyarország átvette az Európai Unió Tanácsának soros elnökségét. 

Isz­tam­bul­ban a Ma­gyar Ál­la­mi Né­pi Együt­tes

A Tiszta forrás című előadásban Guessous Majda Mária „Mesi”, a Győri Balett és a Magyar Állami Népi Együttes közösen tiszteleg Bartók munkássága, valamint a török és a magyar kulturális kapcsolódások előtt. A Tiszta forrás október 15-én este Budapest után Isztambulban, az Atatürk Kulturális Központban is debütál.

WOM­EX: A vi­lág­ze­ne leg­na­gyobb ese­mé­nye

Múlt héten zajlott a WOMEX (WORLD MUSIC EXPO) vagyis a nép- és világzene legnagyobb nemzetközi eseménye Manchesterben, ahová összesen 2600 szakember érkezett 108 országból, köztük a Hagyományok Háza négy fős delegáltjai is, akik külön standon mutatták be az intézmény tevékenységeit a zeneipari szaktekintélyeknek.

 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!