Erdélyi Tibor különleges alakja a magyar művészetnek. Életútján két, vagy ha úgy tetszik, három művészeti ágban is jelentős alkotások születtek. A Magyar Állami Népi Együttes szólótáncosaként emlékezetes darabok főszereplője, koreográfusként is a legkiválóbbak egyike, és munkássága fafaragóként is kiemelkedő. Nem meglepetés, hogy mindezeken kívül élvezetes elbeszélő is. Ebben a könyvben önéletírása olvasható, amelyben a nem mindennapi egyéni életsorson kívül az olvasó előtt feltárul egy határ menti kis falu (Uszka) hajdani élete, de az együttessel majd tánctanárként megélt utazásain keresztül bepillantást nyerhetünk távoli országok világába, és a közelmúlt hazai történelmének, a szocializmus évtizedeinek hol tragikus, hol groteszk hétköznapjaiba is. Széles olvasóközönségre tehet szert számíthat ez az írás: ajánljuk mindazoknak, akik érdeklődnek a művészet sajátos világa, a mindig izgalmas emberi sorsok és a történelem mindennapjai iránt. (Kapitány Ágnes - Kapitány Gábor)
Köszöntőt mond Kapitány Gábor Széchenyi-díjas szociológus, antropológus, költő, az MTA doktora
Erdélyi Tibor (Érdemes Művész, a Népművészet Mestere, a Magyar Állami Népi Együttes örökös tagja, a könyv szerzője) és felesége Erdélyi Tiborné (Semperger Ilona, a Magyar Állami Népi Együttes örökös tagja)
Figyelem! A könyv kereskedelmi forgalomban nem vásárolható meg, de a könyvbemutatón lesz lehetőség korlátozott számban hozzájutni az Erdélyi Tibor Életmű Népművészeti és Kulturális Alapítványon keresztül.
Helyszín: Halmos Béla és Karsai Zsigmond termek