Nyit­rai Ta­más

1987-ben született Budapesten. A magyar népzenével hatéves korában került kapcsolatba egy családi táborban. Ennek hatására a budakeszi Czövek Erna Zeneiskola tanulója lett. Az érettségi megszerzése után a Nyíregyházi Főiskola Ének-zene, Népzene szakára jelentkezett, majd a 2007-ben a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen elinduló Népzene tanszék hallgatója lett. Itt szerzett előadóművészeti és tanári diplomát egyaránt. A diploma megszerzése után több művészeti iskola tanára lett. Jelenleg a Magyar Állami Népi Együttes zenekarának tagja.

 Saját zenekara a Bazseva zenekar, melyen kívül több más formáció tagja. Részt vesz táncegyüttesek munkájában, valamint magyarországi és határon túli táncházak, táborok szervezésében, lebonyolításában. 2011-ben Junior Príma díjjal tüntették ki, 2012-ben pedig megkapta a Népművészet Ifjú Mestere címet, 2017-ben elnyerte a Halmos Béla vándordíjat. Fontosnak tartja a magyar népzene minél szélesebb körben való hiteles tolmácsolását és továbbadását.

Legközelebbi előadásai

Kör­tánc – Kár­pát-me­den­ce an­to­ló­gia

A Magyar Állami Népi Együttes előadása egy antológiaszerű válogatás, korokon és határokon átívelő utazás, amelynek során körbejárja, körbetáncolja a Kárpát-medencét.

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!