Fol­kUd­var

Hogy lesz valakiből néptáncos? Mikor rabolja el szívét a hegedűszó egy prímásnak? Vagy éppen hogyan készül egy csodálatos gyöngysor? A folklór világa olyan sokszínű, mint az élet maga. A Hagyományok Háza havonta jelentkező magazinműsorával Ön is felfedezheti a velünk élő tradíciók cifra játékát és az ebben rejlő összetartozást, miközben eszközt, útmutatót kap a megismerés lehetőségeire egyaránt. Tartson velünk és legyen részese Ön is ennek a kifogyhatatlan zsongásnak.

 

Pity­ke ké­szí­tés

A pityke a hagyományos viselet éke, fémből készült domború füles gomb, mely már a bronzkor óta díszíti a ruházatot. Anyagát és formai világát tekintve számos változata jelent meg.

A ver­bunk

Tájegységenként eltérő formában alakult a verbunk táncok szerkezeti felépítése szerte a Kárpát-medencében. Változatos formák jöttek létre az egyrészes – csoportos teljesen kötött formáktól a többrészes félig kötött – félig improvizatív táncalkotásig.

Mol­nár-tech­ni­ka

Molnár István, a posztumusz Kossuth-díjas koreográfus, táncművész, a sorsfordító párizsi bemutatóját követően a néptánckutatásnak szentelte az életét. A nevét viselő és általa megalkotott mozgásrendszer nemcsak a művészek bemelegítését szolgálja, de a technikai fejlesztésükben is úttörő jelentőséggel bír még napjainkban is.

Er­dély­ből Er­dély­be

Fehér Anikó Erdélyből Erdélybe című írását ajánljuk a Ritmus és hang blogon, mely Jávorszky Béla Kelemen László című életrajzi könyvéről és annak könyvbemutatójáról készült.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!