Élet­re kelt vi­se­le­tek

Családi fotók, rekonstrukció, oktatás

 

Élményt és tudást nyújtó foglalkozásunkon megmutatjuk, hogy lépést tartva a mai kor igényeivel, hogyan erősíthetjük a közösségek lokális értékeit, tehetjük jelenidejűvé a Délvidék sokak számára ismeretlen, hagyományos kultúráját.  Analóg technikák mellett, alkalmazhatunk digitális eszközöket, figyelve arra, hogy ne változzon örökségünk belső tartalma, lényege az elkészült tárgyak felületén.  A kupuszini, gombosi, hertelendyfalvi viseletek, motívumok kutatásra, értelmezésre, végül pedig alkotásra ösztönöznek bennünket. Megmutatjuk a rajzolatok eredeti forrását, valódi technikai kivitelezését, sajátos arányait, színvilágát. Végül válasszanak, színezzenek, ragasszanak és vigyenek haza egyet a csodás minták egyikéből!

 

Célcsoport

A helyi közösségi értékek iránt érdeklődő és alkotni szerető szakembereket várjuk.

 

Szekcióvezető

Vörös Zsuzsanna

 

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!