Élet­re kelt vi­se­le­tek

Családi fotók, rekonstrukció, oktatás

 

Élményt és tudást nyújtó foglalkozásunkon megmutatjuk, hogy lépést tartva a mai kor igényeivel, hogyan erősíthetjük a közösségek lokális értékeit, tehetjük jelenidejűvé a Délvidék sokak számára ismeretlen, hagyományos kultúráját.  Analóg technikák mellett, alkalmazhatunk digitális eszközöket, figyelve arra, hogy ne változzon örökségünk belső tartalma, lényege az elkészült tárgyak felületén.  A kupuszini, gombosi, hertelendyfalvi viseletek, motívumok kutatásra, értelmezésre, végül pedig alkotásra ösztönöznek bennünket. Megmutatjuk a rajzolatok eredeti forrását, valódi technikai kivitelezését, sajátos arányait, színvilágát. Végül válasszanak, színezzenek, ragasszanak és vigyenek haza egyet a csodás minták egyikéből!

 

Célcsoport

A helyi közösségi értékek iránt érdeklődő és alkotni szerető szakembereket várjuk.

 

Szekcióvezető

Vörös Zsuzsanna

 

Át­ad­ták az idei Kis­jan­kó Bo­ri-dí­ja­kat

A 2025-ben immár 31. alkalommal megrendezett Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázatra idén rekordszámú pályamű érkezett, 102 alkotó 409 munkája. A népi kézművesség egyik legrangosabb szakmai eseményének számító megmérettetés kiemelkedő színvonalon zajlott. A legkiválóbb pályaművek alkotói különböző kategóriákban – köztük Hagyományos Mesterremek és Modern Míves Termék – részesültek elismerésben.

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!