„…aki nem hi­szi, másszon fel a hi­szem­fá­ra”

A hagyományos mesemondás mai továbbélése

 

A Hagyományok Háza két évtizede dokumentálja, vizsgálja és segíti a hagyományos mesemondás gyakorlatát és az arra épülő mai, revival mesemondó mozgalmat. Szekciónkban bemutatjuk e folyamatot, a népmese-folklorizmus történetének állomásait, szereplőit, és intézményünk ezirányú, tudományos alapú, de közművelődési, ismeretterjesztő munkáját. Gyűjtéseinket, képzéseinket, módszertani segédanyagainkat személyes példákkal színesítve ismertetjük, és a résztvevőket bevonva közösen vitatjuk meg ezt a népszerű témát - hiszen kutatók, közművelődési szakemberek, pedagógusok, döntéshozók közös érdeke és felelőssége, hogy a népmese újra értékké és élővé váljon az arra nyitott felnőttek számára is.

 

Célcsoport

kutatók, pedagógusok, felsőoktatásban oktatók, kultúrpolitikai szakemberek, érdeklődők

 

Szekcióvezető

Dala Sára

 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Új ki­ál­lí­tás nyílt Folk Fashi­on cí­men

A Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című egyedülálló kiállítása révén igazán közelről ismerhetjük meg a magyar népművészet és a divat különleges, időtálló kapcsolatát.

Szak­mai él­mény­nap egye­te­mis­ták­nak

A néphagyomány értékeiről, a hagyományközvetítés sajátos módszertanáról szól az idén harmadik alkalommal megvalósuló Szakmai (élmény)nap a Hagyományok Házában 2025. február 21-én, amelyen gyermekkultúra mesterszakos hallgatók vesznek részt. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!