„…aki nem hi­szi, másszon fel a hi­szem­fá­ra”

A hagyományos mesemondás mai továbbélése

 

A Hagyományok Háza két évtizede dokumentálja, vizsgálja és segíti a hagyományos mesemondás gyakorlatát és az arra épülő mai, revival mesemondó mozgalmat. Szekciónkban bemutatjuk e folyamatot, a népmese-folklorizmus történetének állomásait, szereplőit, és intézményünk ezirányú, tudományos alapú, de közművelődési, ismeretterjesztő munkáját. Gyűjtéseinket, képzéseinket, módszertani segédanyagainkat személyes példákkal színesítve ismertetjük, és a résztvevőket bevonva közösen vitatjuk meg ezt a népszerű témát - hiszen kutatók, közművelődési szakemberek, pedagógusok, döntéshozók közös érdeke és felelőssége, hogy a népmese újra értékké és élővé váljon az arra nyitott felnőttek számára is.

 

Célcsoport

kutatók, pedagógusok, felsőoktatásban oktatók, kultúrpolitikai szakemberek, érdeklődők

 

Szekcióvezető

Dala Sára

 

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!