Egy kép­zés szü­le­té­se

Akkreditált tanfolyamok, Aszakkör tematikus szakkörvezető képzések

 

A Hagyományok Háza több szintű szakmai képzési rendszerében jelentős szerepet töltenek be a rövidebb, egy-egy mesterség alapfokon való megismertetését szolgáló képzések. De hogyan választható ki egy hagyományos mesterség teljes tudásanyagából a 30, 60 vagy 120 órában tanított ismeretanyag? Milyen módszerek érlelődtek ki évek alatt a tudásátadásnak ezen a területén? Azaz hogyan tehető elérhetővé és élővé a különböző mesterségekben, kézműves tevékenységekben megragadható tudás?

Szekciónkban ezekre a kérdésekre keressük a választ meghívott vendégeink segítségével, akik a bútorfestés területén, oktatóként vagy hallgatóként voltak alakító részesei ennek a munkának.

 

Célcsoport

A népi kézművesség oktatása és a szakmai képzések iránt érdeklődők

 

Előadók

Benedek Krisztina, Csákányi Zoltán

 

Meghívott vendégek

Ament Éva és Huszti Katalin  

Át­ad­ták az idei Kis­jan­kó Bo­ri-dí­ja­kat

A 2025-ben immár 31. alkalommal megrendezett Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázatra idén rekordszámú pályamű érkezett, 102 alkotó 409 munkája. A népi kézművesség egyik legrangosabb szakmai eseményének számító megmérettetés kiemelkedő színvonalon zajlott. A legkiválóbb pályaművek alkotói különböző kategóriákban – köztük Hagyományos Mesterremek és Modern Míves Termék – részesültek elismerésben.

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!