Egy kép­zés szü­le­té­se

Akkreditált tanfolyamok, Aszakkör tematikus szakkörvezető képzések

 

A Hagyományok Háza több szintű szakmai képzési rendszerében jelentős szerepet töltenek be a rövidebb, egy-egy mesterség alapfokon való megismertetését szolgáló képzések. De hogyan választható ki egy hagyományos mesterség teljes tudásanyagából a 30, 60 vagy 120 órában tanított ismeretanyag? Milyen módszerek érlelődtek ki évek alatt a tudásátadásnak ezen a területén? Azaz hogyan tehető elérhetővé és élővé a különböző mesterségekben, kézműves tevékenységekben megragadható tudás?

Szekciónkban ezekre a kérdésekre keressük a választ meghívott vendégeink segítségével, akik a bútorfestés területén, oktatóként vagy hallgatóként voltak alakító részesei ennek a munkának.

 

Célcsoport

A népi kézművesség oktatása és a szakmai képzések iránt érdeklődők

 

Előadók

Benedek Krisztina, Csákányi Zoltán

 

Meghívott vendégek

Ament Éva és Huszti Katalin  

Új ki­ál­lí­tás nyílt Folk Fashi­on cí­men

A Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című egyedülálló kiállítása révén igazán közelről ismerhetjük meg a magyar népművészet és a divat különleges, időtálló kapcsolatát.

Szak­mai él­mény­nap egye­te­mis­ták­nak

A néphagyomány értékeiről, a hagyományközvetítés sajátos módszertanáról szól az idén harmadik alkalommal megvalósuló Szakmai (élmény)nap a Hagyományok Házában 2025. február 21-én, amelyen gyermekkultúra mesterszakos hallgatók vesznek részt. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!