Egy kép­zés szü­le­té­se

Akkreditált tanfolyamok, Aszakkör tematikus szakkörvezető képzések

 

A Hagyományok Háza több szintű szakmai képzési rendszerében jelentős szerepet töltenek be a rövidebb, egy-egy mesterség alapfokon való megismertetését szolgáló képzések. De hogyan választható ki egy hagyományos mesterség teljes tudásanyagából a 30, 60 vagy 120 órában tanított ismeretanyag? Milyen módszerek érlelődtek ki évek alatt a tudásátadásnak ezen a területén? Azaz hogyan tehető elérhetővé és élővé a különböző mesterségekben, kézműves tevékenységekben megragadható tudás?

Szekciónkban ezekre a kérdésekre keressük a választ meghívott vendégeink segítségével, akik a bútorfestés területén, oktatóként vagy hallgatóként voltak alakító részesei ennek a munkának.

 

Célcsoport

A népi kézművesség oktatása és a szakmai képzések iránt érdeklődők

 

Előadók

Benedek Krisztina, Csákányi Zoltán

 

Meghívott vendégek

Ament Éva és Huszti Katalin  

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!