A tá­mo­ga­tói ol­dal fej­lő­dés­tör­té­ne­te

Gazdasági és ügyviteli folyamatok a Hagyományok Házában

 

A differenciált igényekhez, az eltérő szakmai tevékenységekhez alkalmazkodva a hatékony és átlátható folyamatok kialakításának útjai és lehetőségei a támogató területeken.

A Hagyományok Háza gazdasági és ügyviteli folyamatainak átszervezése, az alkalmazott rendszerek és folyamatok működtetése során alapvető elvárás a jogszabályi előírásoknak, a fenntartó elvárásainak való megfelelés mellet az is, hogy ezek a rendszerek és folyamatok alkalmasak legyenek a külső adatszolgáltatások összeállítására, valamint naprakész, pontos információkat biztosítsanak a felső vezetői döntések meghozatalához. Ezeken a területeken kiemelt szempont volt, hogy azok egymásra épülve, hatékonyan támogassák az intézményben zajló sokszínű szakmai tevékenységek megvalósítását, finanszírozását és elszámolását. A végső célunk egy olyan rendszer működtetése, ahol a tervezési és kötelezettségvállalási dokumentumok előkészítése, véleményezése, ellenőrzése, engedélyezése, valamint pénzügyi elszámolása egy integrált, zárt ügyviteli és könyvviteli rendszer keretein belül történik.

 

Célcsoport

Olyan gazdasági és ügyviteli szakembereket, érdeklődőket várunk, akik szívesen részt vennének a jó gyakorlatokkal kapcsolatos közös gondolkodásban, a tapasztalatok megosztásában.

 

Szekcióvezetők

 Nagy Erzsébet Ibolya és Kontháné Kovács Mária

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!