Kri­ti­kai gon­dol­ko­dás és sto­ry­tel­l­ing

Újrarajzolt terek és paradigmaváltás a Magyar Népi Iparművészti Múzeumban

 

A Magyar Népi Iparművészeti Múzeum 2022-ben új helyszínre költözött. A költözés számos változást hozott a múzeum életében. A szekcióban az elmúlt 2 év történéseit mutatjuk be, olyan kérdések menetén, mint:

a) hogyan tudott a múzeum egy másfél év alatt eljutni a majdnem megszűnéstől egy magasabb múzeumi besorolásig és a költözés után hogyan tudta újragondolni tereit?

b) hogyan tudja a múzeumi csapat az ICOM 2022-ben kiadott új múzeumi definíciójának értelmezése mentén optimalizálni tevékenységét és új kiállítási koncepcióit megalkotni, ahol a fókusz a történetmesélésen van?

c) a Hagyományok Háza missziójához kapcsolódva hogyan tud jelenleg a múzeum a nyilvánosság számára nyitott, hozzáférhető és befogadó, sokszínű és a fenntartható lenni?

Tud-e etikusan, szakszerűen és a közösségek részvételével működni és kommunikálni, tud-e reflektíven gondolkodni és átadni a megszerzett tudást?

A szekcióban az interaktivitás és az inklúzió nagy szerepet kap. Kérjük, hogy a résztevőknél legyen mobiltelefon.

 

Célcsoport

A téma iránt érdeklődő szakemberek és a hálózati és múzeumi partnerek, tanárok

 

Szekcióvezető 

Czingel Szilvia

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!