Kri­ti­kai gon­dol­ko­dás és sto­ry­tel­l­ing

Újrarajzolt terek és paradigmaváltás a Magyar Népi Iparművészti Múzeumban

 

A Magyar Népi Iparművészeti Múzeum 2022-ben új helyszínre költözött. A költözés számos változást hozott a múzeum életében. A szekcióban az elmúlt 2 év történéseit mutatjuk be, olyan kérdések menetén, mint:

a) hogyan tudott a múzeum egy másfél év alatt eljutni a majdnem megszűnéstől egy magasabb múzeumi besorolásig és a költözés után hogyan tudta újragondolni tereit?

b) hogyan tudja a múzeumi csapat az ICOM 2022-ben kiadott új múzeumi definíciójának értelmezése mentén optimalizálni tevékenységét és új kiállítási koncepcióit megalkotni, ahol a fókusz a történetmesélésen van?

c) a Hagyományok Háza missziójához kapcsolódva hogyan tud jelenleg a múzeum a nyilvánosság számára nyitott, hozzáférhető és befogadó, sokszínű és a fenntartható lenni?

Tud-e etikusan, szakszerűen és a közösségek részvételével működni és kommunikálni, tud-e reflektíven gondolkodni és átadni a megszerzett tudást?

A szekcióban az interaktivitás és az inklúzió nagy szerepet kap. Kérjük, hogy a résztevőknél legyen mobiltelefon.

 

Célcsoport

A téma iránt érdeklődő szakemberek és a hálózati és múzeumi partnerek, tanárok

 

Szekcióvezető 

Czingel Szilvia

Szak­mai él­mény­nap egye­te­mis­ták­nak

A néphagyomány értékeiről, a hagyományközvetítés sajátos módszertanáról szól az idén harmadik alkalommal megvalósuló Szakmai (élmény)nap a Hagyományok Házában 2025. február 21-én, amelyen gyermekkultúra mesterszakos hallgatók vesznek részt. 

Új ki­ál­lí­tás nyílt Folk Fashi­on cí­men

A Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című egyedülálló kiállítása révén igazán közelről ismerhetjük meg a magyar népművészet és a divat különleges, időtálló kapcsolatát.

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!