Tu­dás­kö­zös­ség

Elmélet és gyakorlat a Hagyományok Háza konferenciákon

 

A folklorizmus jelenségek társadalmi szintű értelmezése, értékelése egy többszereplős, meglehetősen összetett viszonyrendszerben történik: a szakértők és a laikusok vertikumában, valamint a néphagyomány elemeit a jelen kulturális gyakorlatba illesztő alkotók és a közönség horizontális kapcsolatrendszerben, de mindenütt eltérő tudással, igényekkel szemlélik. 

A Hagyományok Háza hídszerepéhez tartozik a párbeszéd kezdeményezése és fenntartása ebben az erőtérben, amelyhez sajátos konferencia-módszertant alakítottunk ki. A szekcióülésen azt mutatjuk be gyakorlat- és élményközpontúan, hogyan formálódik a valódi vitát és eszmecserét, és az interakciót segítő módszerek révén tudásközösség szakterületünkön.

 

Célcsoport

Módszertani kérdések iránt érdeklődő, a folklorizmusban érintett szakemberek, érdeklődők

 

Előadó

dr. Sándor Ildikó

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Új ki­ál­lí­tás nyílt Folk Fashi­on cí­men

A Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című egyedülálló kiállítása révén igazán közelről ismerhetjük meg a magyar népművészet és a divat különleges, időtálló kapcsolatát.

Szak­mai él­mény­nap egye­te­mis­ták­nak

A néphagyomány értékeiről, a hagyományközvetítés sajátos módszertanáról szól az idén harmadik alkalommal megvalósuló Szakmai (élmény)nap a Hagyományok Házában 2025. február 21-én, amelyen gyermekkultúra mesterszakos hallgatók vesznek részt. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!