Tu­dás­kö­zös­ség

Elmélet és gyakorlat a Hagyományok Háza konferenciákon

 

A folklorizmus jelenségek társadalmi szintű értelmezése, értékelése egy többszereplős, meglehetősen összetett viszonyrendszerben történik: a szakértők és a laikusok vertikumában, valamint a néphagyomány elemeit a jelen kulturális gyakorlatba illesztő alkotók és a közönség horizontális kapcsolatrendszerben, de mindenütt eltérő tudással, igényekkel szemlélik. 

A Hagyományok Háza hídszerepéhez tartozik a párbeszéd kezdeményezése és fenntartása ebben az erőtérben, amelyhez sajátos konferencia-módszertant alakítottunk ki. A szekcióülésen azt mutatjuk be gyakorlat- és élményközpontúan, hogyan formálódik a valódi vitát és eszmecserét, és az interakciót segítő módszerek révén tudásközösség szakterületünkön.

 

Célcsoport

Módszertani kérdések iránt érdeklődő, a folklorizmusban érintett szakemberek, érdeklődők

 

Előadó

dr. Sándor Ildikó

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!