Ta­lál­ko­zás a nép­ha­gyo­mánnyal

Aktivitás, élmény, ismeret 

 

A Hagyományok Háza nagy múltú – “Találkozás a néphagyománnyal” elnevezésű -  gyermekprogramján keresztül szeretnénk bemutatni, hogy intézményünk milyen szerepet vállal a hagyományos kultúra értékeinek átadásában, a felnövekvő generációk körében. Hogy milyen szemlélettel tesszük mindezt egy tartalmilag gazdag (néptáncot, hangszeres népzenét, hagyományos mesemondást, kézművességet, népi játékot ötvöző) és módszertanilag (színpadi előadás, mesehallgatás, sajátélményű foglalkozás) változatos gyermekprogram keretében. 

Ebben a szekcióban érdeklődőink részt vehetnek a „Találkozás…” program színpadi előadásán, egy rövid prezentációban bemutatjuk a teljes programot, s végül közönségünk aktív részvételével az élményszerű néptáncoktatás módszereiből adunk ízelítőt.

 

Célcsoport

Várjuk az oktatás-nevelés, a közművelődés, a kultúraszervezés területén dolgozó szakembereket, valamint azokat a kíváncsi szülőket-felnőtteket, akik szeretnének tapasztalatot szerezni arról, hogy gyermekeik milyen élményben részesülhetnek programunkon.

 

Szekcióvezető

Németh Nóra

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!