Cseke-Ma­ro­si Esz­ter

Tánc-és drámapedagógus (tanító, óvodapedagógus), a Napra-forgó Műhely egyik alapítója

Néptáncpedagógusként több, mint 25 éve tartok hagyománypedagógiai foglalkozásokat elsősorban óvodás és kisiskolás korosztálynak. Arra törekszem, hogy a néptánc és népi játékok mellett néphagyományunk sokszínűségét minél változatosabban közvetítsem a gyerekek felé. A Magyar Művészeti Akadémia ösztöndíjasaként igyekszem tovább gazdagítani, bővíteni a néphagyomány közvetítésének élménypedagógiai eszköztárát.

Korábbi tapasztalataink alapján Szabóné Kaszás Villő kolléganőmmel 9 éve indítottuk útjára saját programunkat, aminek a Napra-forgó nevet adtuk. Ez a név kifejezi az évkör napról napra való fordulását, valamint a táncos mozgást is, mely a foglalkozásaink meghatározó eleme.
A Napra-forgó Műhelyben kollégáimmal fontosnak tartjuk a néphagyomány személyiségfejlesztő, személyiséggazdagító hatását, amit népmesék és drámapedagógiai eszközök - pl. bábok - segítségével erősítünk. 
Alkalmi és rendszeres foglalkozásaink változatos tevékenységeit, a játékot, a táncot, a zenét, a mesét és akár a kézművességet a jeles napok szokásai, hagyományai fűzik össze kerek egységgé.
Mindez korszerű élménypedagógiai lehetőségeket rejt magában, amit az érdeklődő pedagógusok felé is közvetítünk képzéseinken.
 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!