Néptáncpedagógusként több, mint 25 éve tartok hagyománypedagógiai foglalkozásokat elsősorban óvodás és kisiskolás korosztálynak. Arra törekszem, hogy a néptánc és népi játékok mellett néphagyományunk sokszínűségét minél változatosabban közvetítsem a gyerekek felé. A Magyar Művészeti Akadémia ösztöndíjasaként igyekszem tovább gazdagítani, bővíteni a néphagyomány közvetítésének élménypedagógiai eszköztárát.
Korábbi tapasztalataink alapján Szabóné Kaszás Villő kolléganőmmel 9 éve indítottuk útjára saját programunkat, aminek a Napra-forgó nevet adtuk. Ez a név kifejezi az évkör napról napra való fordulását, valamint a táncos mozgást is, mely a foglalkozásaink meghatározó eleme.
A Napra-forgó Műhelyben kollégáimmal fontosnak tartjuk a néphagyomány személyiségfejlesztő, személyiséggazdagító hatását, amit népmesék és drámapedagógiai eszközök - pl. bábok - segítségével erősítünk.
Alkalmi és rendszeres foglalkozásaink változatos tevékenységeit, a játékot, a táncot, a zenét, a mesét és akár a kézművességet a jeles napok szokásai, hagyományai fűzik össze kerek egységgé.
Mindez korszerű élménypedagógiai lehetőségeket rejt magában, amit az érdeklődő pedagógusok felé is közvetítünk képzéseinken.