Cseke-Ma­ro­si Esz­ter

Tánc-és drámapedagógus (tanító, óvodapedagógus), a Napra-forgó Műhely egyik alapítója

Néptáncpedagógusként több, mint 25 éve tartok hagyománypedagógiai foglalkozásokat elsősorban óvodás és kisiskolás korosztálynak. Arra törekszem, hogy a néptánc és népi játékok mellett néphagyományunk sokszínűségét minél változatosabban közvetítsem a gyerekek felé. A Magyar Művészeti Akadémia ösztöndíjasaként igyekszem tovább gazdagítani, bővíteni a néphagyomány közvetítésének élménypedagógiai eszköztárát.

Korábbi tapasztalataink alapján Szabóné Kaszás Villő kolléganőmmel 9 éve indítottuk útjára saját programunkat, aminek a Napra-forgó nevet adtuk. Ez a név kifejezi az évkör napról napra való fordulását, valamint a táncos mozgást is, mely a foglalkozásaink meghatározó eleme.
A Napra-forgó Műhelyben kollégáimmal fontosnak tartjuk a néphagyomány személyiségfejlesztő, személyiséggazdagító hatását, amit népmesék és drámapedagógiai eszközök - pl. bábok - segítségével erősítünk. 
Alkalmi és rendszeres foglalkozásaink változatos tevékenységeit, a játékot, a táncot, a zenét, a mesét és akár a kézművességet a jeles napok szokásai, hagyományai fűzik össze kerek egységgé.
Mindez korszerű élménypedagógiai lehetőségeket rejt magában, amit az érdeklődő pedagógusok felé is közvetítünk képzéseinken.
 

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!