Sze­ré­nyi And­rea

gyermektáncoktató óvodapedagógus

1988-ban érettségiztem a Bem József Óvónői Szakközépiskolában, 1990-ben diplomáztam a Budapesti Tanítóképző Főiskola óvodapedagógusi szakán. 1990-2010-ig óvónőként dolgoztam a II. kerületi Százszorszép Óvodában, ahol kiemelten foglalkoztam a népzene és néptánc óvodai alkalmazásával. Testvérem, Szerényi Béla (népzenész, zenetanár) és tanítványai segítségével előtérbe helyeztük az élő zene alkalmazását az óvodai ének-zenei foglalkozásokon és a gyerektáncházakban. 

2003-ban végeztem az ELTE Tanító- és Óvóképző Főiskolai Karán gyermektáncoktató óvodapedagógusként. 

2003-tól aktív tagja vagyok a Magyar Pedagógiai Társaság Hagyományismereti Szakosztályának. 

Több, mint 15 éve az egyik foglalkozás vezetője vagyok az Aprók táncának a Hagyományok Házában és az itt meghirdetett pedagógus képzéseknek is rendszeres előadója vagyok. 2006-ban a Hagyományok Háza „Útravaló” című módszertani kiadványában írtam egy fejezetet, majd 2007-ben a Hagyományok Háza kiadta a „Csíp, csíp, csibőricke” című könyvet, melyben a dél-alföldi hagyományok óvodai feldolgozását írtam meg. 

2010-től vállalkozóként tartok élő zenés néptánc foglalkozásokat óvodákban.

2016-tól indult az Óbudai Népzenei Iskola "Kismuzsika" óvodai gyerektáncház programja, melynek kidolgozásával, elindításával és működtetésével bízott meg az Iskola intézményvezetője. 
 

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!