Sze­ré­nyi And­rea

gyermektáncoktató óvodapedagógus

1988-ban érettségiztem a Bem József Óvónői Szakközépiskolában, 1990-ben diplomáztam a Budapesti Tanítóképző Főiskola óvodapedagógusi szakán. 1990-2010-ig óvónőként dolgoztam a II. kerületi Százszorszép Óvodában, ahol kiemelten foglalkoztam a népzene és néptánc óvodai alkalmazásával. Testvérem, Szerényi Béla (népzenész, zenetanár) és tanítványai segítségével előtérbe helyeztük az élő zene alkalmazását az óvodai ének-zenei foglalkozásokon és a gyerektáncházakban. 

2003-ban végeztem az ELTE Tanító- és Óvóképző Főiskolai Karán gyermektáncoktató óvodapedagógusként. 

2003-tól aktív tagja vagyok a Magyar Pedagógiai Társaság Hagyományismereti Szakosztályának. 

Több, mint 15 éve az egyik foglalkozás vezetője vagyok az Aprók táncának a Hagyományok Házában és az itt meghirdetett pedagógus képzéseknek is rendszeres előadója vagyok. 2006-ban a Hagyományok Háza „Útravaló” című módszertani kiadványában írtam egy fejezetet, majd 2007-ben a Hagyományok Háza kiadta a „Csíp, csíp, csibőricke” című könyvet, melyben a dél-alföldi hagyományok óvodai feldolgozását írtam meg. 

2010-től vállalkozóként tartok élő zenés néptánc foglalkozásokat óvodákban.

2016-tól indult az Óbudai Népzenei Iskola "Kismuzsika" óvodai gyerektáncház programja, melynek kidolgozásával, elindításával és működtetésével bízott meg az Iskola intézményvezetője. 
 

Er­dély­ből Er­dély­be

Fehér Anikó Erdélyből Erdélybe című írását ajánljuk a Ritmus és hang blogon, mely Jávorszky Béla Kelemen László című életrajzi könyvéről és annak könyvbemutatójáról készült.

In­ter­jú Both Mik­lós­sal

A Kultúra.hu munkatársa a nemzetközi viszonylatban is egyedülálló Folk_ME (Music Education) platform apropóján beszélgetett a Hagyományok Háza főigazgatójával.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!