Sze­ré­nyi And­rea

gyermektáncoktató óvodapedagógus

1988-ban érettségiztem a Bem József Óvónői Szakközépiskolában, 1990-ben diplomáztam a Budapesti Tanítóképző Főiskola óvodapedagógusi szakán. 1990-2010-ig óvónőként dolgoztam a II. kerületi Százszorszép Óvodában, ahol kiemelten foglalkoztam a népzene és néptánc óvodai alkalmazásával. Testvérem, Szerényi Béla (népzenész, zenetanár) és tanítványai segítségével előtérbe helyeztük az élő zene alkalmazását az óvodai ének-zenei foglalkozásokon és a gyerektáncházakban. 

2003-ban végeztem az ELTE Tanító- és Óvóképző Főiskolai Karán gyermektáncoktató óvodapedagógusként. 

2003-tól aktív tagja vagyok a Magyar Pedagógiai Társaság Hagyományismereti Szakosztályának. 

Több, mint 15 éve az egyik foglalkozás vezetője vagyok az Aprók táncának a Hagyományok Házában és az itt meghirdetett pedagógus képzéseknek is rendszeres előadója vagyok. 2006-ban a Hagyományok Háza „Útravaló” című módszertani kiadványában írtam egy fejezetet, majd 2007-ben a Hagyományok Háza kiadta a „Csíp, csíp, csibőricke” című könyvet, melyben a dél-alföldi hagyományok óvodai feldolgozását írtam meg. 

2010-től vállalkozóként tartok élő zenés néptánc foglalkozásokat óvodákban.

2016-tól indult az Óbudai Népzenei Iskola "Kismuzsika" óvodai gyerektáncház programja, melynek kidolgozásával, elindításával és működtetésével bízott meg az Iskola intézményvezetője. 
 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

El­hunyt Mu­csi Já­nos

November 14-én hajnalban 76 évesen elhunyt Mucsi János Harangozó Gyula-díjas, a Magyar Érdemrend Tiszti keresztjével kitüntetett koreográfus, Érdemes művész, a Duna Művészegyüttes egykori művészeti igazgatója, a Duna Karnevál Nemzetközi Kulturális Fesztivál elnöke. 

De­cem­ber 6-án in­dul az Ün­nep­vá­ró for­ga­tag

Az idén december 6. és 8. között megrendezésre kerülő Ünnepváró Forgatag koncertekkel, bábelőadássokkal, ajándékkészítő műhelyekkel, mesével, gyerektáncházzal, kézműves vásárral és mesterségbemutatókkal, valamint kedvezményes kiadványárusítással várja a látogatókat. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!